Fudbaleri Partizana prekinuli su niz od tri meča bez pobede u Superligi. U 13. kolu domaćeg prvenstva savladali su Mačvu rezultatom 2:0 (0:0), zahvaljujući golovima Natha iz penala u 47. minutu i rezerviste Lazara Markovića u 71. minutu. Crno-beli su ostali treći na tabeli sa 26 bodova, prva je Crvena zvezda sa 32, druga Vojvodina koja ima 29 bodova.

Crno-beli div iz Humske konačno je upisao trijumf u Superligi, srušena je Mačva u Humskoj.

Francuz Kristof Bajbek nije se našao u protokolu zbog povrede, nije bilo ni iskusnog golmana Stojkovića kojeg je pred meč mučila povišena temperatura. Priliku su dobili Stevanović i Filip Holender, koji su se našli u startnih 11.

Upravo je Holender, koji igra za reprezentaciju Mađarske, pogodio stativu već u drugom minutu. Posle toga gosti su se svesno povukli i vrebali priliku iz kontre.

Četa Aleksandra Stanojevića koja u prethodna tri meča u Superligi nije osetila slast pobede, nije pronašla put do mreže odličnog golmana Gordića, koji je čuvao Mačvu odličnim intervencijama.

Ipak, otpor žilavog rivala Partizan je slomio u prvom minutu nastavka, nakon što je glavni sudija opravdano pokazao na belu tačku zbog igranja rukom fudbalera Mačve u kaznenom prostoru posle centaršuta Asana.

Siguran egzekutor bio je Izraelac Natho, i posle toga crno-beli su mogli daleko lakše da dišu u Humskoj.

Otvorila se tada Mačva i zapretila s nekoliko ozbiljnih prilika, ali lopta jednostavno nikako nije htela u gol.

Tačku na „i“ stavio je rezervista Lazar Marković, koji je u 71. minutu bez problema levom nogom zatresao mrežu Gordića, a lopta mu je prošla kroz noge.

Već u sledećem napadu gosti iz Šapca su prepolovili prednost, samo što je tom pogotku prethodila ofsajda pozicija. Snimak je pokazao da je linijski sudija bio u pravu.

Igralo se posle toga otvoreno na obe strane, pretili su Asano i Marković s jedne, a Ortiz i Knežević s druge strane, ali promene rezultata nije bilo.

Partizan – Mačva 2:0 (0:0)

Stadion: Partizana: Bez gledalaca. Sudija: Milan Mitić. Strelci: Natho u 47, L. Marković u 71. minutu

Partizan: Stevanović – Miljković, Marković, Vujačić, Obradović (od 54. Urošević), Natho, Zdjelar – F. Stevanović (od 69. Lutovac), Pavlović (od 46. L. Marković), Asano – Holender (od 82. Šćekić).

Mačva: Gordić – Dabić, Mijailović, Marković (od 91. Vujčić), Božić – Ivić, Obrovac, Knežević, Adamović – Tripković, Zukanović (od 81. Mihajlović).

Partizan je posle 13 kola Superlige stigao do osme pobede u prvenstvu uz dva remija i tri poraza, te ima 26 bodova, tri manje od drugoplasirane Vojvodine i šest od šampiona Crvene zvezde, koja ima i utakmicu manje.

SUPERLIGA, 13. KOLO

(Natho 47 Marković 71)

Inđija – Metalac 0:1 (0:0)

(Milisavljević 90+4)

Čukarički – Novi Pazar 4:0 (1:0)

(Šapić 27, Kajević 48, 54, Birmančević 77)

Vojvodina – Bačka 3:1 (2:0)

(Zukić 27, Bojić 40, Vukadinović 61 – Krčmarević 82)

93′ – KRAJ UTAKMICE!

Posle mučenja u prvom poluvremenu, Partizan je u drugih 45 minuta stigao do rutinskog trijumfa.

92′ – Pokušaj Miljkovića

Desni bek Partizana pokušao je udaracem po zemlji, lopta je završila pored gola.

90′ – TRI MINUTA PRODUŽEN MEČ

90′ – Ivić sprečio Asana da postigne gol

Lako su crno-beli mogli do prednosti od 3:0, ali je Ivić maestralno reagovao i izbacio loptu u korner ispred Asana.

88′ – Zdjelar pored gola

Partizan ima prednost dva gola, pa je Saša Zdjelar rešio da oproba udarac iz daljine. Taj pokušaj završio je daleko pored gola Mačve.

86′ – Miljković na zemlji

Knežević je napravio faul u napadu, oborio je desnog beka Miljkovića koji je pao, ali se brzo pridigao.

83′ – Urošević pokušao „petom“

Levi bek Partizana lucidno je „štiklom“ probao da prosledi loptu u mrežu Mačve na asistenciju Lazara Markovića. Ipak, ta lopta je bila prebrza, pa levi bek nije mogao bolje da reaguje u pomenutoj situaciji.

Partizan od 12. septembra i utakmice sa Radom nije postigao više od dva gola na jednom meču.

82′ – Korner za Partizan

Asano je dugo čekao Markovića da mu utrči iza leđa, na kraju je napucao defanzivca Mačve i crno-beli su izborili korner.

80′ – ORTIZ ZAMALO POGODIO

Udarcem sa 25 metara zapretio je Ortiz, lopta je zakačila nekog na putu ka golu i završila tik iznad prečke. Lako je mogao gol da bude.

73′ – PONIŠTEN GOL MAČVE

Samo dva minuta posle gola Partizana Mačva je uspela da zatrese mrežu Stevanovića, ali je tom pogotku prethodio ofsajd.

Usporeni snimak pokazao je da je to ispravna odluka linijskog sudije.

71′ – GOOOL! Partizan vodi 2:0

Lazar Marković je utrčao u šesnaesterac Mačve, šutirao je levom nogom po zemlji, a lopta je prošla kroz noge golmana Gordića.

67′ – MAČVA MOGLA DO IZJEDNAČENJA

Veliki kiks Partizanove odbrane, lopta je stigla do Kneževića koji je iz odlične pozicije šutirao pored desne stative. Najbolja prilika na utakmici za gostujući tim.

65 – Marković zapretio

Lazar Marković pretrčao je nekoliko igrača gostujućeg tima, uputio je udarac desnom nogom sa 15 metara po zemlji, a golman Gordić je bez problema zaustavio taj pokušaj.

64′ – PRILIKA ZA MAČVU

Mogli su gosti do izjednačenja. Umesto glavom Knežević je zahvatio loptu ramenom. Da je bio koncentrisaniji, lako je mogao da zatrese mrežu Stevanovića udarcem s pet metara.

62′ – Partizan prekombinovao

Ušetali su se crno-beli u šesnaesterac Mačve, Miljković je bio sam i mogao je da šutira iz izgledne situacije, ali se odlučio da nesebično proigra Markovića, taj pas presekli su defanzivci Mačve.

57′ – Vujačić pokušao glavom

Natho je odlično izveo korner s desne strane, a Vujačić je bio najviši u skoku. Ipak, sa sedam metara loše je zahvatio loptu glavom i poslao je pored gola.

54′ – STANOJEVIĆ MENJA

Obradović je napustio igru jer nije spreman za svih 90 minuta, umesto njega na terenu je Slobodan Urošević.

50′ – Zukanović zapretio

Gol koji je primila Mačva naterao je goste da se „otvore“ i da krenu napred. Zapretio je Zukanović, a loptu je uhvatio golman Stevanović.

47′ – GOOOL! Natho realizovao penal

Partizan je posle svega 26 sekundi igre u nastavku dobio penal, nakon što je posle centaršuta Asana lopta pogodila u ruku igrača Mačve.

Izraelac Natho, koji je zadužena za udarce sa „kreča“, bio je siguran.

45′ – POLUVREME

Glavni sudija Milan Mitić dozvolio je da crno-beli izvedu korner nekoliko sekundi po isteku 45. minuta i odsvirao je odlazak kraći odmor.

45′ – Izblokiran udarac Holendera

Odlično je kombinovao Partizan u finišu prvog poluvremena, a udarac mađarskog reprezentativca iz srca kaznenog prostora je izblokiran.

43′ – Prekršaj nad Tripkovićem

Mačva je imala priliku da ugrozi gol Stevanovića iz prekida. Golman Partizana rešio je da boksuje jednu oštru loptu.

41′ – Pavlović visoko preko gola

Pokušao je Lazar Pavlović s distance, a lopta koju je uputio otišla je daleko iznad gola. Samo šezdesetak sekundi kasnije pokušao je i Natho, ali je bio neprecizan.

38′ – MAČVA TRAŽILA PENAL

Vujačić je uklizao i srušio Zukanovića, fudbaler Mačve je gledao ka glavnom sudiji Mitiću koji se nije oglasio.

37′ – Vujačić zamalo pogodio

Korner je izveo Natho, a Vujačić je šutirao pored gola. Malo je nedostajalo da Partizan povede.

36′ – Korner za crno-bele

Zdjelar je oprobao udarac iz daljine, lopta je nekog zakačila na putu ka golu i biće to novi udarac iz ugla.

35′ – Stevanović „petljao“

Suviše dugo je u nogama držao loptu Stevnaović, na kraju je pao ispred šesnaesterca gostiju, a glavni sudija je samo odmahnuo rukom.

29′ – Korner za Partizan

Pavlović je probio i napucao defanzivca Mačve, a lopta je završila u korneru. Stvorila se velika gužva., na kraju je sve rezultiralo prekršajem Svetozara Markovića nad golmanom Gordićem.

26′ – POKUŠAJ STEVANOVIĆA

Supertalentovani krilni fudbaler Partizana Filip Stevanović pokušao je udarcem iz daljine, a njegov udarac bio je lak plen za golmana Mačve.

Podsetimo, crno-beli su prodali jedan od svojih bisera Mančester sitiju. Opširnije o tome ovde.

21′ – NATHO TESTIRAO GORDIĆA

Pokušao je Izraelac iz slobodnog udarca do gola, golman gostiju bio je odlično postavljen i uhvatio je „živu“ loptu.

18′ – PRITISAK PARTIZANA

Gotovo dva minuta traje opsada gola Mačve, ali je mreža Miloša Gordića i dalje netaknuta.

14′ – Propala solidna prilika za Partizan

Probio je po levoj strani Ivan Obradović, uputio je loptu ka Asanu u petercu, ali se nisu najbolje razumeli i propala je solidna prilika za crno-bele.

10′ – OFSAJD ASANA

Malo je nedostajalo da Japanac dođe do lopte i da zatrese mrežu Mačve posle udarca Holendera, ali je zastavica opravdano podignuta zbog ofsajda.

6′ – I MAČVA ZAPRETILA

Gosti su razvili kontranapad, usledio je oštar centaršut s leve strane, a lopta je prozujala kroz peterac Partizana.

2′ – STATIVA HOLENDERA

Partizan je ofanzivno ušao u meč s Mačvom, a to je rezultiralo pogođenom stativom. Holender je posle dobrog driblinga odlično gađao, Gordić je vrhovima prstiju dokačio loptu koja je završila na stativi.

17.04′ – UTAKMICA JE POČELA

17.03′ – MINUT ĆUTANJA ZA AMFILOHIJA

Utakmica u Humskoj počela je minutom ćutanja za preminulog mitropolita Amfilohija.

16.51′ – Stojketa „slomila“ temperatura

Kako su saopštili iz Partizana golman Vladimir Stojković dobrio je temperaturu, te je među stative morao Stevanović.

Kada je Bajbek u pitanju, povredio se sinoć pre kraj treninga i zbog toga ga nema u protokolu.

16.48′ – HOLENDER STARTER

Filip Holender će u tandemu sa Asanom biti najistureniji fudbaler crno-belih. To ne treba da čuti, s obzirom na to da je reprezentativac Mađarske bio jedan od najboljih pojedinaca u prethodnom kolu protiv Radničkog.

Ušao je tada u igru s klupe i uneo svežinu, ali nije uspeo da zatrese mrežu, iako je ulazio u šanse.

16.30′ – DOBRO DOŠLI

Dobro veče i dobro nam došli u još jedan tekstualni prenos uživo. Uz Nova.rs možete da pratite sve detalje sa utakmice 13. kola Superlige u kojoj Partizan dočekuje Mačvu.