Fudbaleri Bajerna orvorili su novu sezonu u Ligi šampiona ubedljivom pobedom nad Atletiko Madridom (4:0).

Aktuelni šampion Evrope načeo je rivala golovima Komana i Gorecke u prvom poluvremenu, a pobedu je overio u nastavku pogocima Tolisa i još jednom Komana.

Neumoljivi Bavarci nastavili su tako impresivan niz iz prethodne sezone u kojoj nisu zabeležili poraz u elitnom takmičenju i potvrdili fenomenalnu formu.

Ubedljivu pobedu ostvarila je i Atalanta koja je identičnim rezultatom slavila na gostovanju Midtjilandu, a duel koji je privukao veliku pažnju je susret Ajaksa i Liverpula u Amsterdamu.

Holandski klub pretrpeo je minimalan poraz autogolom Taljafika u 35. minutu. Izjednačenje „kopljanicima“ mogao je da donese Tadić deset minuta kasnije, ali su ga milimetri i spretna reakcija Fabinja sprečili u tome.

Tri boda osvojili su i Mančester siti i Olimpijakos, dok su Inter i Mehengladbah odigrali nerešeno.

Liga šampiona, 1. kolo

Real Madrid – Šahtjor 2:3 (0:3)

(Modrić 54, Vinisijus 59, – Tete 29, Varan ag33, Solomon 42)

Salcburg – Lokomotiva Moskva 2:2 (1:1)

(Sobosalai 45, Junuzović 50 – Eder 19, Lisakovič 75)

Ajaks – Liverpul 0:1 (0:1)

(Taljafiko ag 35)

Bajern – Atletiko Madrid 4:0 (2:0)

(Koman 28, Gorecka 41, Toliso 66, Koman 72)

Inter – Borusija (M) 2:2 (0:0)

(Lukaku 49, 90 – Bensebani p63, Hofman 85)

Mančester siti – Porto 3:1 (1:1)

(Aguero p20, Gundogan 65,  Tores 73 – Luis Dijaz 14)

Kraj utakmica 1. kola Lige šampiona

90+1′ Drama u Grčkoj

Olimpijakos je u sudijskoj nadoknadi stgao do trii boda golom Koka.

90′ Lukaku za izjednačenje Intera

Drugim golom Belgijanac je izrastao u junaka italijanskog kluba i verovatno doneo bod domačinu.

85′ Hofman za vođstvo Mehengladbaha

Nemački klub preokrenuo je rezultat na „Đuzepe Maeaci“

73′ Tores stralac za Siti

Siti je usvostručio prednost golom Ferana Toresa – 3:1.

72′ Debakl Atletika

Kingsli Koman je drugim golom na večerašnjem susretu uvećao vođstvo Bavaraca.

66′ Toliso nastavlja Bajernov teror

Šampion Evrope nastavio je da „gazi“ Madriđane. Toliso je uvećao prednost na 3:0.

65′ Preokret Sitija

Gundogan je odličnim udarcem režirao potpuni preokret pa Siti od 65. minuta vodi protiv Porta 2:1.

64′ Izjednačenje Mehengladbaha iz penala

Bensebaini je sa bele tačke izjednačio rezultat u Milanu.

49′ Lukaku za vođstvo Intera

Golgeter milanskog kluba pogodio je za vođstvo protiv Borusije Mehengladbah.

47′ Žoao Feliks u ofsajdu

Atletiko je zatresao mrežu Bajerna, ali je pogodak poništen zbog ofsajda Žoaa Feliksa.

Počelo je drugo poluvreme

Kraj prvog poluvremena

45′ Tadićev udarac zaustavljen na gol liniji

Srbin je odlično zapretio, a njegov udarac sa gol linije je izbio je Fabinjo.

42′ Rafal Atalante

Muriel je nastavio goleadu tima iz bergama na gostovanju Midtjilandu.

41′ Gorecka udvostručuje prednost

Na asistenciju Komana, Gorecka je uvećao vođstvo Bajerna protiv Atletika.

36′ Gomez udvostručuje vođstvo

Atalanta je u Danskoj za deset miuta stigla do dva gola prednosti.

35′ Liverpul vodi u Amsterdamu

Taljafiko je matirao svog golmana i doneo prednost ekipi Jirgena Klopa.

28′ Bajern načeo Atletiko

Fudbaleri šampiona Evrope poveli su golom Komana koji je spremno dočekao centaršut Kimiha na desnoj strani.

26′ Atalanta vodi u Danskoj

Zapata je načeo mrežu Midtjilanda. Ofanzivac tima iz Bergama odlično je reagovao posle dodavanja Romera.

20′ Siti izjednačio iz penala

Pepe je napravio jedanaesterac, a najstrožu kaznu iskoristio je Aguero i doneo izjednačenje.

14′ Porto postiže prvi gol

Mančester siti gubi na svom stadionu od Porta, a strelac gola je Luis Dijaz.

9′ Peh za Ajaks

Kuds je zbog povrede morao da napusti teren, a njegovo mesto zauzeo je Promes.

1′ Počele su utakmice u Amsterdamu, Minhenu, Milanu, Mančesteru, Herningu i Pireju.

20.58 Mečevi počinju uskoro

Sve je spremno, očekuje se skori početak mečeva.

20.36 SASTAVI IZ AMSTERDAMA

Ajaks – Liverpul

Ajaks: Onana – Mazraui, Šurs, Martines, Taljafiko – Gravenberh, Klasen, Blind – Neres, Kudus, Tadić.

Liverpul: Adrijan – Aleksander Arnold, Gomes, Fabinjo, Robertson – Milner, Vajnaldum, Džons – Salah, Firmino, Mane.

20.35 SASTAVI IZ MINHENA

Bajern – Atletiko

Bajern: Nojer – Pavar, Zile, Alaba, Ernandes – Kimih, Gorecka – Miler, Toliso, Koman – Levandovski.

Atletiko: Oblak – Tripije, Savić, Felipe, Lodi – Ljorente, Herera, Koke, Karasko – Suares, Feliks.

20.34 Tadić protiv „crvenih“

Dušan Tadić će predvoditi tim Ajaksa u meču sa Liverpulom. Mogu li Holanđani da naprave iznenađenje?

20.32 Timovi Bajerna, Intera, Atletika i Liverpula

Poznati su i sastavi ekipa na večerašnjim mečevima, šta mislite ko od ovih ima najjači tim?

20.30 DOBRODOŠLI!

Dugo smo čekali mečeve Lige šampiona i evo, imamo drugi dan takmičenja u prvom kolu grupne faze i još nekoliko interesantnih utakmica. Budite uz nas!