Fudbaleri Reala poraženi su u 1. kolu grupne faze Lige šampiona na svom terenu od Šahtjora (3:2), a istovremeno, u Austriji remizirali su Salcburg i Lokomotiva iz Moskve (2:2).

Ukrajinski šampion izvanredno je otvorio susret i sa tri pogotka u prvom poluvremenu najavio debakl španskog predstavnika. Ipak, „bombom“ Modrića kraljevski klub se vratio u igru, a nade je podgrejao Vinisijus Žunior koji je samo sedam sekundi nakon što je zamenio Luku Jovića postigao pogodak za 2:3.

Ipak, rezultat iz 59. minuta ostao je na snazi do kraja susreta te je Šahtjor odneo ceo plen sa jednog od najtežih gostovanja. U završnici meča, Srđan Jovanović je ispravno poništio gol Varana i tako do poslednjeg zvižduka besprekorno delio pravdu na stadionu „Alfredo di Stefano“.

Utakmica Salcburga i Lokomotive iz Moskve završena je bez pobednika, a prvi su do mreže rivala stigli gosti u 19. minutu preko Edera.

Golovima u završnici prvog i početkom drugog poluvremena Salcburg je stigao do preokreta, a bod Marku Nikoliću u prvoj utakmici Lige šampiona doneo je Lisakovič.

Liga šampiona, 1. kolo

Real Madrid – Šahtjor 2:3 (0:3)

(Modrić 54, Vinisijus 59, – Tete 29, Varan ag33, Solomon 42)

Salcburg – Lokomotiva Moskva 2:1 (1:1)

(Sobosalai 45, Junuzović 50 – Eder 19, Lisakovič 75)

90+2′ Poništen gol Valverdea

Opravdano je Srđan Jovanović poništio gol Valverdea zbog ofsajda Vinisijusa.

75′ Izjednačenje u Austriji

Lisakovič je postigao gol za Lokomotivu i doneo izjednačenje Moskovljanima u Salcburgu.

59′ Gol Vinisijusa „sa klupe“

Desetak sekundi nakon što je zamenio Jovića, Vinisijus se upisao u strelce i potpuno vratio Real u igru – 2:3.

56′ Tete ne kotisti stopostotnu šansu

Odmah je usledio odgovor gostiju po levom boku. Tete je stigao do lopte na ivici peterca, ali je iz izgledne šanse gađao pored stative.

54′ Bomba Modrića

Hrvatski fudbaler uputio je neodbranjiv udarac sa oko 20 metara i smanjio zaostatak Madriđana.

50′ Preokret Salcburga

Junuzović je golom u 50. minutu doneo potpuni preokret u susretu sa Lokomotivom.

46′ Počelo je drugo poluvreme

Zidan je odlučio da u nastavak uđe sa dva napadača. Benzema je u igri umesto Rodriga i napašće Šahtjor u paru sa Jovićem.

Kraj prvog poluvremena

45′ Salcburg izjednačuje protiv Lokomotive

Golom Soboslaija na asistenciju Junuzovića Salcburg je neutralisao vođstvo Lokomotive pred odlazak na odmor.

42′ Debakl Reala!

Šahtjor je stigao do trećeg pogotka preko Solomona. Potpuno neprepoznatljivo izgleda tim Zinedina Zidana.

33′ Šok u Madridu!

Varan je nespretno reagovao na odbijenu loptu posle intervencije Kurtoe i zatresao svoju mrežu.

30′ Jović glavom

Dobar pokušaj Srbina, gađao je glavom, ali je njegov udarac bio lak posao za Trubina.

29′ Hladan tuš u Madridu!

Šahtjor vodi u gostima Realu. Strelac je Tete na asistenciju Kornienka.

19′ Lokomotiva vodi!

Golom Edera moskovski klub je poveo u Salcburgu – 1:0.

15′ Mirne mreže u oba susreta

Real ima blagu inicijativu u uvodnim momentima utkamice, dok je odnos snaga u Salcburgu prilično izjednačen.

8′ Jovanović prvi put u fokusu

Srpskom arbitru Srđanu Jovanoviću ukazana je čast da deli pravdu na ovom susretu, a prvi put je dospeo u fokus posle prekršaja Kornienka kojem je opravdano pokazao žuti karton.