Fudbaleri Real Madrida savladali su Atalantu u prvom meču osmine finala Lige šampiona rezultatom 1:0 golom Mendija.

Atalanta je u početku izgledala pomalo sušeno, ali su ubrzo uspeli da se konsoliduju i dođu do prostora Real Madrida i nekoliko puta priprete, pre svega u šestom minutu nakon centaršuta Murijela, kada je Gosens zamalo bio kratak.

Uzbuđenja nije bilo sve do 17. minuta, kada je Remo Frojler oborio Vinisijusa na ivici kaznenog prostora, zbog čega je dobio direktan crveni karton.

Iskov šut je završio na živom zidu, a pokušaj Vaskeza posle toga je otišao visoko preko gola.

Nakon 25 minuta igre videlo smo i prvu veliku priliku pred golom Atalante, kada je Naćo odlično promešao odbranu Atalante, ušao i kazneni prostor, šutirao, ali je lopta otišla daleko od gola.

Sa druge strane Murijel je pripretio već u narednom napadu, ali je bio u ofsajdu, potom je nakon pasa Đimšitija u 41. minutu loše završio akciju, dok su sa druge strane Isko, Asensio i Modrić u jednom napadu propustili da realizuju bar jednu od tri dobre situacije.

Real je poslednju dobru šansu imao u završnici poluvremena, kada je Isko loše ispratio napad svog tima i praktično „poklonio“ ofsajd Atalanti u stuaciji kada je moglo da bude opasno, dok je Golini nakon centaršuta Krosa uspeo da odbije udarac Kazemira.

Na samom početku drugog poluvremena Real je mogao do gola preko Modrića, ali je nakon nekoliko odbitaka lopta završila pored gola, udarac Vinisijusa odbrana Atalante je izblokirala, a šut Luke Modrića spoljnim delom kopačke završio je preko gola.

Real je do gola stigao preko Mendija u 86. minutu. Dobio je levi bek Madriđana loptu na dvadesetak metara od gola, imao vremena da se namesti i šutne tako da Golini nije imao ni promil šanse da zaustavi njegov šut.

Tim rezultatom utakmica je i završena.

Revanš meč je na programu 16. marta u Madridu.

Liga šampiona, osmina finala

Atalanta – Real Madrid 0:1 (0:0)

(Mendi 86)

Stadion: Bergamo

Sudije: Tobijas Štojler, Kristijan Gitelman, Eduard Bejtinger (Nemačka)

Atalanta: Golini, Toloi, Romero, Đimšiti, Mele, De Ron, Frojler, Gosens, Pesina, Zapata, Muriel

Real Madrid: Kurtoa, Mendi, Naćo, Varan, Lukas Vaskez, Modirć, Kazemiro, Kros, Vinisijus Junior, Isko, Asensio

Liga šampiona, prvi mečevi osmine finala

24. februar

(Mendi 87)

Borusija Menhengladbah – Mančester siti 0:2 (0:1)

(Silva 29, Žezus 65)

23. februar

Atletiko Madrid – Čelsi 1:0 (0:0)

(Žiru 68)

Lacio – Bajern 1:4 (0:3)

(Korea 49 – Levandovski 9, Musijala 24, Sane 42, Aćerbi autogol 46)

Sevilja – Borusija Dortmund 2:3 (1:3)

(Suso 7, de Jong 84 – Dahud 19, Halan 27, 43)

Kraj

Teško izvojevana pobeda Reala!

86′ Lep gol Mendija, Real vodi!

Atalanta nije uspela da se odbrani, Mendi je sa dvadesetak metara od gola dobio loptu, namestio se i desnom nogom zatresao mrežu rivala.

85′ Korner za Real

Madriđani imaju udarac iz ugla nakon

Izmena u Atalanti

Mele izlazi, u igri je Palomino., dok Malinovski menja Josipa Iličića, koji je u drugom poluvremenu ušao umesto Murijela.

81′ Dijaz se provukao

Pokušao je da iznudi penal, nije uspeo, ali je malo nedostajalo da dobije drugi žuti karton. Srećom, sudija iz Nemačke je bio dobre volje.

72′ Golini brani pokušaj Asensija

Imao je Real slobodan udarac sa tridesetak metara, probao je Asensio, ali je njegov šut Golini uspeo da zaustavi bez većih problema sjajnim postavljanjem.

Siti pred pobedom

Od 65. minuta „građani“ vode sa 2:0 golom Gabrijela Žezusa.

65′ Novi promašaj Reala

Modrić je probao spoljnim delom kopačke, ali je njegov šut otišao preko gola, pa je još uvek 0:0.

Menja i Zidan

Vinisijus napušta igru, Marijano Dijaz je dobio šansu.

Murijel napušta teren, Iličić je u igri.

53′ Real pokušava da „slomi“ domaćina

Počelo je da se oseća u igri Atalante da imaju igrača manje već pola sata, Real je preuzeo sve konce igre u svoje ruke, a poslednju šansu je propustio Vinisijus nakon centaršuta Krosa. Oklevao je, odbrana je izblokirala njegov pokušaj, ostaje 0:0.

48′ Sreća za Atalantu

Probao je Luka Modrić, lopta je pogodila nekoliko igrača, Golini se ukopao u mestu ali je na njegovu sreću odskakutala pored gola ekipe iz Bergama. Nakon kornera nije bilo šanse za Real.

Počinje drugo poluvreme

Real ima igrača više, ali ekipa iz Bergama pokazuje da ima ogromno srce, s obzirom na to da koriste svaku moguću priliku da Madriđane napadnu.

Kraj prvog dela

Madriđani su očekivano bolji nakon 45 minuta igre, u dobroj meri zbog isključenja Frojlera, imali su dva šuta u okvir gola od osam udaraca ukupno, dok sastav iz Bergama ima dva šuta, ali su oba zamalo završila sa spoljne strane stativa gola koji čuva Golini.

Suijska nadoknada

Tri minuta je produženo prvo poluvreme, a nakon faula Toloija i centaršuta Krosa Kazemiro je probao, ali je Golini savršenom odbranom sprečio vođstvo rivala, pa ostaje 0:0.

45′ Fali Realu napadač

Nema Real Karima Benzemu na raspolaganju, što se baš oseća u realizaciji. Imali su odličnu poziciju Madriđani, i bilo koji napadač bi šansu u poslednjem minutu prvog poluvremena iskoristio. Ovako, Isko je sve uradio pogrešno, od kretnje do pokušaja realizacije, pa je promašio, a i da je postigao gol, ne bi bio priznat jer je naivno ostao u ofsajdu.

Siti poveo golom Silve

Mančester siti vodi sa 1:0, a strelac je bio Bernard Silva u 29. minutu meča u Budimpešti.

41′ Murijel zamalo…

Atalanta ima igrača manje u polju, ali to se ne vidi. Nakon nekoliko napada Reala pukla je kontra domaćeg tima, Đimšiti je uposlio Mjurijela, ali je on bio neprecizan.

40′ Pritisak Reala

Napali su Madriđani, u kratkom vremenskom roku šanse su imali Isko, Asensio, Modrić, ali rezultat nakon 40 minuta igre nije promenjen, još uvek je 0:0.

Zbog ovoga je tada isključen Krauč

Frojler srušio decenijski niz

Isključenjem u 18. minutu Remo Frojler je postao fudbaler koji je dobio najraniji crveni karton na utakmici protiv Real Madrida još od aprila 2011. godine, kada je u 15. minutu utakmice protiv Totenhema isključen napadač „pevaca“ Piter Krauč.

26′ Preti i Atalanta

Iako imaju igrača manje, igrači tima iz Bergama ne posustaju, pa koriste svaku priliku da napadnu Madriđane. Bilo je opasno pred golom Tiba Kurtoe, ali je Murijel bio u ofsajdu.

25′ Sjajna šansa za Real

Veliki promašaj Naća! Odlično je prošao po levoj strani, izborio se za prostor za šut, ali je njegov pokušaj otišao visoko preko gola.

19′ Ostaje 0:0

Probao je Isko, izblokiran je, na loptu je natrčao Vaskez, ali je udarac otišao visoko preko gola.

18′ Atalanta ostaje sa deset igrača!

Frojler je faulirao Vinisijusa, sudija mu pokazuje put u svlačionicu. Usledila je potvrda VAR sistema, a Real ima slobodan udarac sa 20 metara.

15′ Golini „čisti“

Igrači Real Madrida imali su šansu da ugroze gol tima iz Bergama, ali je Golini nakon dugog pasa uspeo da interveniše ispred Vinisijusa i otkloni opasnost.

Realov jubilej

Madriđani večeras igraju svoj 100. meč u okviru nokaut faze Lige šampiona.

6′ Prva šansa za domaće

Tim iz Bergama je mogao do gola u šestom minutu utakmice, ali je Gosens bio „kratak“ nakon centaršuta Mjurijela.

1′ Utakmica je počela.

Zasad nema prilika.

Dobro došli na prenos prvog meča osmine finala Lige šampiona između Atalante i Real Madrida na portalu Nova.rs!