Fudbaleri Bajerna iz Minhena savladali su Lacio u prvom meču osmine finala Lige šampiona rezultatom 4:1 u Rimu.

Bavarci su od samog početka krenuli jako, pritisli rivala, pa im nije bilo potrebno mnogo vremena da dođu do prvog gola.

Levandovski je već u 9. minutu iskoristio grešku Musakija i doneo vođstvo svom timu, a u 24. bilo je 2:0, kada je Musijala iskoristio odličnu akciju Devjisa i Gorecke i duplirao prednost.

Kad je Liroj Sane tri minuta pre kraja prvog dela zatresao mrežu Lacija po treći put, bilo je jasno da Laciju sledi katastrofa, a ako je i postojala nada da mogu do čuda, ona je nestala gotovo odmah po početku drugog dela, nakon autogola Aćerbija, koji je loptu nakon prodora i centaršuta Sanea skrenuo u svoju mrežu.

Gol utehe postigao je Korea u 49. minutu.

Sergej Milinković-Savić odigrao je za Lacio 81 minut, ali je tokom većeg dela meča bio gotovo neprimetan.

Revanš meč je na programu 17. marta u Nemačkoj.

U drugom meču večeri, Atletiko je prelepim golom Olivijea Žirua poražen od Čelsija 1:0.

Liga šampiona, osmina finala

Lacio – Bajern 1:4 (0:3)

(Korea 49 – Levandovski 9, Musijala 24, Sane 42, Aćerbi autogol 46)

Stadion: Olimpiko

Sudije: Oral Grinfeld (Izrael), Roj Hasan (Izrael), Idan Jarkoni (Izrael)

Lacio: Reina, Musakio, Aćerbi, Patrik, Lacari, Alberto, Leiva, Sergej Milinković-Savić, Marušić, Korea, Imobile

Bajern: Nojer, Sule, Boateng, Alaba, Dejvis, Gorecka, Kimih, Sane, Musijala, Koman, Levandovski

Sevilja – Borusija Dortmund 2:3 (1:3)

(Suso 7, de Jong 84 – Dahud 19, Halan 27, 43)

Poslednji sudijski zvižduk

Pobeda Bajerna 4:1, Bavarci su napravili ogroman korak ka plasmanu u četvrtfinale Lige šampiona.

86′ Svi čekaju kraj

Pitanje pobednika je rešeno, čeka se samo poslednji zvižduk.

81′ Sergej Milinković Savić napušta teren

Kataldi ga menja. Na terenu je i Akpa Akpro umesto Alberta.

80′ Reina sprečava „petardu“

Očajna reakcija fudbalera Lacija nakon ispucavanja Reine, stigla je lopta na peterac, Levandovski probao iz okreta, ali je Reina bio na mestu i sprečio petu loptu u svojoj mreži.

68′ Čelsi poveo protiv Atletika

„Plavci“ iz Londona stigli su do gola zahvaljujući prelepom golu Olivijea Žirua, koji je postigao gol makazicama.

69′ Požuteo i Eskalante

Bio je Levandovski u prodoru, pobegao je Poljak Argentincu koji nije imao nameru da ide na loptu već je startovao direktno na nogu sjajnog napadača. Šutirao je Sane, pogodio živi zid, a Bavarci dobili korner. Loptu je u igru vratio Kimih, ali nije bilo promene rezultata, pa je usledila kontra Lacija. Lacari je probio po desnoj strani, Dejvis ga faulirao, dobio žuti karton, ali nakon centaršuta nije bilo šanse za Lacijale.

65′ Žuti karton za Marušića

Faulirao je Kumana sa leđa, pa je upisan u beležnicu a Bajern dobio slobodan udarac sa dvadesetak metara od gola Reine. Oštar šut Alabe Reina je dobro procenio, pa je lopta završila u gol-autu.

63′ Dobar šut Imobilea

Ipak, Nojer je bez većih problema zaustavio njegov šut. Mogao je doduše da gurne loptu na stranu Marušiću koji je bio sam na desnoj strani, ali je odlučio da šutira, pa je ostalo 4:1.

63′ Izmena u Bajernu

Gorceka napušta igru, umesto njega na terenu je Havi Martinez.

61′ Loš šut Lulića

Uspeli su fudbaleri Lacija da priđu golu Bajerna, ali je Lulićev šut završio visoko preko gola Manuela Nojera, ostaje 4:1.

53′ Izmena u Laciju

Leiva izlazi, umesto njega na terenu je Eskalante.

52′ Nojer sprečava drugi gol

Ostavio je Imobile loptu Korei, on šutirao sa ivice kaznenog prostora, ali je Nojer uspeo da loptu odbije u polje. Ona je stigla do Milinković-Savića, ali reprezentativac Srbije šalje izuzetno neprecizan šut.

49′ Uzvraća Lacio

Uspeli su Rimljani da stignu do pogotka nakon što je Korea dobio malo van kaznenog prostora, prišao nekoliko metara i zatresao mrežu Manuela Nojera.

46′ Bajern postiže i četvrti gol

Lacio je imao korner, nisu uspeli da ga iskoriste, pukla je kontra, Sane dobio loptu u prostor od Alfonsa Dejvisa, došao do kaznenog prostora, centrirao, a Aćerbi loptu prosledio u svoj gol.

U Rumuniji mreže miruju

Nakon prvih 45 minuta rezultat meča Atletiko Madrid – Čelsi je 0:0. Madriđani su ostavili nešto bolji utisak, ali nisu uspeli da zatresu mrežu rivala.

Poluvreme

Bajern vodi nakon prvih 45 minuta sa 3:0. Heroji prvog poluvremena su Robert Levandovski, koji je postigao svoj 72. gol u Ligi šampiona, ali i mladi Džamal Musijala, koji je postao drugi najmlađi strelac u istoriji Lige šampiona koji je postigao gol u nokaut fazi ovog takmičenja, sa 17 godina i 363 dana.

Mlađi od njega bio je Bojan Krkić, koji je u sezoni 2007-08 postigao gol protiv Šalkea za Barselonu u utakmici četvrtfinala.

42′ Bajern rešio pitanje pobednika?

Bavarci vode 3:0. Pogrešio je Patrik, stuštio se Koman ka golu Lacija, šutirao, Reina odbranio, ali je na pravom mestu bio Sane i prosledio loptu u praznu mrežu.

38′ Izblokiran Imobile

Prvo je Patrik šutirao, ali je lopta završila visoko preko gola, da bi potom udarac legendarnog napadača defanzivci Bajerna izblokirali.

35′ Zamalo 3:0

Uspeo je Reina nekako da odbije šut Levandovskog no

31′ Izmena u Laciju

Musakio napušta igru, Senad Bulić na terenu.

25′ Pokušava Milinković-Savić

Šutirao je fudbaler Lacija sa ivice kaznenog prostora, ali nedovoljno dobro da makar ugrozi Nojera. Ostaje 2:0 za Bavarce.

24′ Bajern duplira prednost

Odlična akcija Bavaraca, započeo je Antonio Dejvis, nastavio Koman a završio Musijala sigurnim udarcem sa oko 20 metara.

18′ Kakva šansa za Lacio!

Sergej je na odličan način prihvatio jednu loptu, grudima dao sebi for, ušao u kazneni prostor gde je došlo do kontakta sa Boatengom. Pao je reprezentativac Srbije, lopta je potom stigla do Koreje, koji je promašio prazan gol. Sudija je, nakon konsultacije sa VAR sobom, dosudio ofsajd.

Levandovski pretekao Raula

Ovo je poljaku bio 72. gol u Ligi šampiona, pa je za jedan pretekao legendu Reala, Raula. Ispred njega su Lionel Mesi sa 119 na drugom, te Kristijano Ronaldo sa 134 gola na prvom mestu liste najboljih strelaca u istoriji takmičenja.

10′ Bajern vodi!

Greška igrača Lacija, Musakio je uputio očajan povratni pas, Levandovski iskoristio poklon, obišao Reinu i doneo Bavarcima prednost, 1:0.

4′ Početno ispitivanje snaga

Zasad nema uzbuđenja, lopta je uglavnom na sredini terena.

Dobro došli na prenos meča osmine finala Lige šampiona između Lacija i Bajerna na portalu Nova.rs!