Ni fenomenalan pogodak mladog Jusufe Mukokoa nije bi dovoljan Borusiji Dortmund koja je poražena od Union Berlina sa 2:1 u prvoj utakmici 13. kola Bundeslige.

Union je poveo preko Taiva Avonjija koji je iskoristio rupu u odbrani Borusije i nakon kornera savladao Burkija u 57. minutu, a samo tri minuta kasnije Jusufa Mukoko ušao je u istoriju kao najmlađi strelac u Bundesligi.

Nakon kornera i greške domaćih fudbalera, Rafael Gereiro je uputio loptu u šesnaesterac Uniona, a Mukoko fantastičnim udarcem iz prve stigao do svog prvog gola u dresu Borusije Dortmund.

Mukoko ima tek 16 godina i 28 dana i na listi najmlađih strelaca Bundeslige pretekao je fudbalera Leverkuzena Florijana Virca koji je bio strelac sa 17 godina i 34 dana prošle sezone protiv Bajerna.

Borusija do kraja nije uspela da sačuva makar bod, nakon što je novu grešku odbrane posle kornera iskoristio Marvin Fridrih koji je ostao sam i udarcem glavom postavio konačnih 2:1.

Union uoči utakmica koje se igraju u subotu i nedelju zauzima peto mesto sa 21 osvojenim bodom, dok je Borusija četvrta sa 22.