Fudbaleri TSC-a iz Bačke Topole pobedili su kao domaćini Javor sa 6:1, u utakmici 27. kola Super lige Srbije i učvrstili se na četvrtom mestu na tabeli.

TSC je poveo u petom minutu golom Vladimira Silađija, a prednost je udvostručio Janko Tumbasević u 21. minutu.

Strelac trećeg gola bio je Đuro Zec u 48. minutu, dok je četvrti gol postigao Nenad Lukić u 65. minutu. Jedini gol za Javor postigao je Nikola Petković u 75. minutu.

Silađi je u 76. minutu postigao svoj drugi gol na meču za vođstvo od 5:1, dok je Zec, takođe svojim drugim golom na utakmici, postavio konačan rezultat u 88. minutu.

Silađi je sada prvi strelac Super lige sa 15 golova, dok njegov saigrač Lukić i Petković iz Javora imaju po 14 golova.

TSC je ostvario 15. pobedu u prvenstvu i četvrti je na tabeli sa 53 boda, tri manje od trećeplasirane Vojvodine, ali i pet više od petoplasiranog Čukaričkog.

Javor je nastavio niz bez pobede i posle 13. poraza zauzima 13. mesto na tabeli sa 24 boda.

U sledećem kolu TSC gostuje Proleteru, a Javor će dočekati Vojvodinu.