Fudbaleri Totehnema predvođeni Garetom Bejlom savladali su Šefild junajted sa 4:0 u meču 34. kola Premijer lige.

Bejl je prvi gol za svoj tim postigao nakon 36 minuta igre, kada je Serž Orije poslao fantastičnu loptu preko odbrane Šefila, a bivši fudbaler Reala se odlično snašao i prosledio je u mrežu. U 51. minutu poništen je pogodak Sonu, ali je deset minuta kasnije ipak bilo 2:0 na semaforu, pošto je korner Šefilda upravo fudbaler iz Azije sjajno pretvorio u kontru nakon izbijene lopte, uposlio dugim pasom Bejla koji je poput brzog voza izašao sam ispred golmana i rutinski pogodio mrežu.

Za razliku od prva dva, treći gol je Bejl postigao udarcem sa distance. Ponovo je pas dobio od Orijea, i sa ivice kaznenog prostora šutirao snažno, po zemlji.

Nakon jednog poništenog gola i asistencije konačno je i Son uspeo da se upiše u 77. minutu, nakon što se lepim driblingom oslobodio čuvara i plasirao loptu u mrežu rivala.

„Pevci“ su tako stigli do svog 56. bod, pa su zadržali kakve-takve šanse za mesto u Ligi šampiona, mada je sve izvesnije da će naredne sezone ipak biti deo Lige Evrope, s obzirom na to da imaju pet bodova manje od Čelsija, koji ima 61, a da je do kraja šampionata ostalo još četiri kola.

Sa druge strane, Šefild je poodavno drugoligaš, pa je ova utakmica bila tek poslednji u nizu pokazatelja da im je ipak bliži drugi rang takmičenja, bar kada je kvalitet u pitanju.