I dalje oduševljavaju sve.

Fudbaleri Totenhema pobedili su na svom terenu Fulam sa 2:0, u poslednjem meču devetog kola engleske Premijer lige.

Golove za Totenhem postigli su Son Heung Min u 36. i Džejms Medison u 54. minutu.

Ovim trijumofom je trener Totnehema Ange Psotekoglu ostvario najbolji start sezone u istoriji kluba.

Pripretio je Totenhem već u uvodnim minutama, ali u tom periodu meča nije ni Fulam ostajao dužan. Promašili su Son sa jedne i Palinja sa druge strane najbolje šanse u prvih 15 minuta meča.

Totemhem je bio istrajniji u napadačkim pokušajima, beležimo i šansu Rišarlisona nakon pola sata utakmice, i to se isplatilo. Domaći su poveli u 36. minuzu nakon što se kroz odbranu Fulama probio Hjeon-Min Son i nakon toga poslao loptu u rašlje.

Mogao je Totenhem i da poveća prednost pre odlaska na odmor, ali su pokušaji Udogija i Kuluševskog ostali nerealizovani.

U 54. minutu, Son odlično pronalazi Džejmsa Medisona koji reaguje iz prve i postavlja, ispostaviće se, konačan rezultat.

Mogao je Fulam, ako ništa drugo, da uvede meč u neizvesnu završnicu i smanji na 2:1, ali je nakon sjajnog pokušaja Raula Himeneza u 84. minutu fenomenalnu odbranu upisao Vikario.

Totenhem je prvi na tabeli sa 23 boda, i ima dva više od Mančester sitija i Arsenala. Fulam je na 13. poziciji sa 11 poena.

U narednom kolu, Totenhem će gostovati Kristal Palasu, dok će Fulam gostovati Brajtonu.