Majstor fudbala

Aleksandar Mitrović je nezaustavljiv u dresu Al Hilala, a tri gola je postigao i u Ligi šampiona Azije.

Srpski napadač postigao je gol za 1:0 u 5. minutu protiv Mumbaj sitija u 3. kolu grupne faze Lige šampiona.

Mitrović je sjajno pratio akciju svog tima, a pravovremenom kretnjom je izbegao ofsajd. Srbin je pokazao saigraču gde tačno da mu doda, a čuvaru je pobegao iza leđa i lako sproveo loptu u mrežu iz samo jednog kontakta. Asistent kod gola Mitrovića bio je Al Burajk.

Al Hilalu je inače poništen gol Al Davsarija u 22. minutu.

Međutim, Mitrović je dao i gol glavom u 67. minutu, ponovo na sjajan centaršut Al Burajka.

Sergej Milinković-Savić se takođe upisao u strelce u 75. minutu za 3:0, a pet minuta kasnije viđena je još jedan majstorija i makazice Mitrovića.

Inače, srpski vezista je takođe glavom sproveo loptu u mrežu, nakon što je pravovremeno utrčao na centaršut Abdulhamida, koji je upisao dve asistencije na ovom meču.

Al Burajk je nakon dve asistencije postigao i gol u 82. minutu, a Mitrović mu se odužio asistencijom i tako samo „podebljao“ učinak.

U nadoknadi utakmice u strelce se upisao i Al Malki, na treću asistenciju Al Burajka, koji je odigrao meč za pamćenje.

Al Hilal je na kraju slavio sa 6:0 protiv Mumbaj sitija, te sada ima sedam bodova iz tri meča i deli prvo mesto u grupi sa Navbahorom.