Fudbaleri Totenhema pobedili su Arsenal u londonskom derbiju na svom terenu rezultatom 2:1 (1:1). Gol odluke postigao je Belgijanac Tobi Aldervild u 81. minutu.

Nekada su ljuti londonski rivali ratovali za plasman u Ligu šampiona, a nedeljni susret na „Totenhem Hotspur stadionu“ praktično je bio stvar prestiža i dokazivanja.

Slavili su Žoze Murinjo i njegovi „pevci“, ali uz dosta muke i preokreta. Povele su „tobdžije“ preko Lakazeta u 16. minutu, da bi samo 180 sekundi kasnije Son poravnao rezultat.

Do kraja prvog poluvremena mreže su mirovale i na novi pogodak čekalo se sve do 81. minuta.

Ovoga puta se maestralni Korejac našao u ulozi asistenta. Maestralno je uputio centaršut iz kornera, a Belgijanac je bio najviši u skoku i matirao je Martineza.

Tri kola pre kraja šampionata Totenhem je na osmoj poziciji sa 52 boda, Arsenal je deveti s dva boda manje.