Ekipa Fenerbahčea odigrala je fenomenalan meč u osmini finala Lige konferencija i na gostovanju savladala begijski Union Sen Žiloa, a šlag na tori je bio gol Dušana Tadića za konačnih 3:0.

Dušan Tadić je sa bele tačke u trećem minutu sudijske nadoknade potvrdio trijumf.

Prethodno je Miči Batšuaji i Džejden Ostervold bili precizni za kapitalnu prednost pred revanš u Istanbulu.

Union je bolje počeo meč, ali je mnogo iskusniji tim iz Istanbula prvi došao do gola. Nakon nabačene lopte sa desne strane, loptu je glavom Sojunču prosledio do Mičija Batšuaija, a belgijski napadač je lako, sa samo nekoliko metara, ubacio loptu u mrežu svojih zemljaka – 0:1.

Turski tim je do ubedljive pobede stigao u finišu meča. Drugi gol postigao je holandski defanzivac Džajden Ostervolde u 84. minutu, a konačan rezultat postavio je Dušan Tadić iz jedanesterca u četvrtom minutu sudijske nadoknade vremena – 3:0.

Bio je to već 13. penal koji je Tadić šutirao u dresu Fenerbahčea ove sezone (devet je realizovao).