Italijanski mediji su nedavno podsetili na het-trik koji je upisao Siniša Mihajlović, golovima iz slobodnih udaraca.

Srbin je u decembru 1998. godine briljirao u duelu sa Sampdorijom, čime se pridružio Bepeu Sinjoriju kao jedini fudbaler u istoriji Serije A kome je pošlo za nogom da upiše tri gola iz prekida na jednom meču.

Pravi omaž Mihajloviću dogodio se u utakmici prvenstva Farskih ostrva, između Argira i Torshavna.

Napadač gostujuće ekipe, 21-godišnji Adrijan Justinusen je za osam minuta postigao tri gola iz slobodnih udaraca, a ukupno je na meču četiri puta zatresao mrežu protivnika.

Justinusen je golove upisivao u petom, osmom, 12. i 17. minutu meča koji je završen ukupnim rezultatom 5:0 za Torshavn.

Podsetimo taj klub sa Farskih ostrva je dobro poznat navijačima Partizana, pošto je pre šest godina bio protivnik crno-belih u kvalifikacijama za Ligu šampiona.