Škote stigao mamurluk, izgubili u Slovačkoj

Fudbal 15. nov. 202017:06 > 23:13
Podeli:
Foto: EPA-EFE/ANDREJ CUKIC

Reprezentacija Škotske doživela je poraz na gostovanju Slovačkoj (1:0) u susretu Grupe 2 u B Ligi nacija, dok je Severna Makedonija u C Ligi nacija bila bolja od Estonije (2:1).

Samo nekolikmo dana posle velikog trijumfa na penale u Beogradu, u baražu za odlazak na Evro 2020, Škotska je morala na megdan Slovacima, ali bilo je očigledno da nisu imali dovoljno energije za novu pobedu.

PROČITAJTE JOŠ:

Izabranici selektora Stiva Klarka su odigrali u nešto drugačijem sastavu od onog u Beogradu, a jedini gol postignut je u 32. minutu.

PROČITAJTE JOŠ: Utakmica Lige nacija odložena zbog korone

Petar Pekarik je dodao loptu Janu Gregušu, ovaj je raspalio po njoj sa 20 metara i pogodio desni donju ugao gola Škotske.

Inače, Škotska je na startu meča propustila dve šanse preko Lajama Palmera i Olija Mekburnija, a u 43. minutu sreće nije imao ni Stjuart Armstrong.

U nastavku, Slovačka je bila bolja, imala je još tri povoljne prilike, ali mreže se u drugom poluvremenu nisu zatresle.

U Skoplju, Severna Makedonija je posle plasmana na Evro 2020 imala prilike da se raduje još jednoj pobedi.

Pobedili su Estoniju, a strelci za naše južne susede bili su Ivan Tričkovski u 29. i Vlatko Stojanovski u 68. minutu.

Gol za Estonce postigao je Rauno Sapinen u 52. minutu.

LIGA A

Grupa 1

Holandija – Bih 3:1 (2:0)

(Vajnaldum 6, 14, Depaj 55 – Prevljak 63)

Italija – Poljska 2:0 (1:0)

(Žoržinjo 27p, Berardi 84)

Grupa 2

Belgija – Engleska 2:0 (2:0)

(Tilemans 10, Mertens 24)

Danska – Island 2:1 (1:0)

(Eriksen 12p, 90+1p – Kjartanson 85)

LIGA B

Grupa 1

Rumunija – Norveška odloženo

Austrija – S. Irska 2:1 (0:0)

(Šaub 81, Grbić 87 – Magenis 75)

Grupa 2

Slovačka – Škotska 1:0 (1:0)

(Greguš 32)

Češka – Izrael 1:0 (1:0)

(Darida 7)

Grupa 3

Turska – Rusija 3:2 (2:1)

(Karaman 26, Under 32, Tosun 52 – Čerišev 11, Kuzjajev 57)

Mađarska – Srbija 1:1 (1:1)

(Kalmar 39 – Radonjić 17)

Grupa 4

Vels – Irska 1:0 (0:0)

(Bruks 67)

Bugarska – Finska 1:2 (0:2)

(Ilijev 68p – Puki 7, Lod 45+1)

LIGA C

Grupa 2

S. Makedonija – Estonija 2:1 (1:0)

(Tričkovski 29, Stojanovski 68 – Sapinen 52)

Gruzija – Jermenija 1:2 (0:1)

(Vako 65p – Gazarjan 33, Adamjan 86)

Grupa 3

Moldavija – Grčka 0:2 (0:2)

(Fortunis 32, Bakasetas 41)

Slovenija – Kosovo 2:1 (0:0)

(Kurtić 63, Iličić 90+3p – Murići 58)

Grupa 4

Albanija – Kazahstan 3:1 (2:1)

(Čikaleši 16, Ismajili 23, Manaj 63 – Kuat 25)

Belorusija – Litvanija 2:0 (2:0)

(Jablonski 5, Ebong 20)

  • Foto: Printscreen/Sofascore

Pratite nas i na društvenim mrežama:

Facebook

Twitter

Instagram

Komentari

Vaš komentar