Nekako su uspeli da izbore nerešen rezultat.

Fudbaleri Empolija i Torina odigrali su u Empoliju nerešeno 2:2, u meču 20. kola italijanske Serije A.

Empoli je bolje otvorio utakmicu i sve do poslednjih 15 minuta meča su dominirali.

Strelci za Empoli bili su Sebastijan Luperto u 37. i Razvan Marin u 69. minutu, te je domaćin imao veliku prednost.

Ipak, uspeo je da se vrati Torino i da postigne dva gola u poslednjih deset minuta dva gola, a to su uradili Samuele Riči u 82. i Antonio Sanabrija u 85. minutu.

Za Torino je srpski reprezentativac Vanja Milinković-Savić odigrao svih 90. minuta, dok je Nemanja Radonjić zamenjen u 55. a Saša Lukić je šansu dobio na početku drugog poluvremena.

Empoli je na 10. mestu na tabeli sa 26 bodova, a Torino je na osmoj poziciji sa bodom više.

U narednom kolu, Empoli će gostovati Romi, dok će Torino dočekati Udineze.

Rezultati 20. kolo, Serija A

Bolonja – Specija 2:0 (1:0)

(Poš 37 – Orsolini 77)

Leče – Salernitana 1:2 (1:2)

(Strefeza 23 – Dia 5, Vilenja 20)

Empoli – Torino 2:2

(Luperto 37, Marin 68 – Riči 82, Sanabria 85)