Nastavljena je Serija A.

Nastavljeno je takmičenje u Seriji A, nakon pauze zbog Svetskog prvenstva, i odmah imamo iznenađenja.

Ovo 16. kolo, obeležio je iznenađujuć poraz Lacija predvođenog sjajnim reprezentativcem Srbije Sergejem Milinkovićem-Savićem od Lečea na gostujućem terenu rezultatom 2:1.

Ekipa Mauricija Sarija dobro je otvorila utakmicu, bolju igru krunisao je pogotkom Ćiro Imobile u 14. minutu. Do kraja prvog poluvremena, Lacio je nastavio da pritiska protivnika, ali više nije bilo golova u ovom periodu.

U nastavku, domaćin je zaigrao mnogo angažovanije. U 57. minutu, rezultatski egal doneo je Gabrijel Strefeca, a Lorenca Kolombo na asistenciju Federiko di Frančeska kompletirao je preokret Lečea.

Nakon ove utakmice Lacio je na petom mestu na tabeli sa 30 osvojenih bodova.

U drugoj utakmici koja se igrala od 16.30 časova, Roma je uspela da savlada Bolonju rezultatom 1:0.

Jedini gol postigao je Lorenco Pelegrini u 6. minutu sa bele tačke. Reklo bi se da je Roma u svom stilu nastavila sezonu, budući da je ekipa Žozea Murinja jedna od neefikasnijih u ligi.

Prvo poluvreme obeležila je dominacija „vučice“ koja je mogla i do osetnije prednosti, no do takvog scenarija nije došlo te su navijači kluba iz prestonice morali da strepe u drugom poluvremenu, kada je protivnik zaigrao znatno bolje. Imala je i Roma svojih šansi u nastavku, onu najbolju nije iskoristio Nikolo Zaniolo u 48. minutu.

Nemanja Matić je dobio šansu da zaigra sa klupe u 64. minutu, dok je Mile Svilar još jednom ostao bez nastupa u Seriji A.

Roma se sada nalazi na šestoj poziciji sa 30 bodova, koliko ima i njihov gradski rival Lacio.