Lacio je u duelu sa Sasuolom upisao treći uzastopni poraz u Seriji A (2:1) čime je sveo šanse u borbi za trofej samo na teoretske.

Rimljani su kapitulirali već u 8. minutu, ali je pogodak Raspadorija poništen zbog ofsajda.

Na odgovor se čekalo do 33. minuta kad je Alberto dočekao loptu sa desnog krila i pogodio za vođstvo Lacija.

Požrtvovani pristup gostima se isplatio u 52. minutu kad je Kaputo u kontri nesebično asistirao Raspadoriju, a on poravnao rezultat.

Potpuni preokret viđen je u 91. minutu kad je Ferari glavom spustio loptu za Kaputa, a on na metar od gola rutinski završio akciju kojom je Sasuolo odneo ceo plen iz Rima.

Sasuolo je tako postao treći uzastopni klub, posle Milana i Lećea, koji je savladao Lacio, pa će Juventus imati priliku da se protiv Atalante udalji na deset bodova prednosti.

Utakmicu je među starterima za Lacio počeo Sergej Milinković-Savić kojem je ovo bio 200. susret u nebeskoplavom dresu. Srpskog reprezentativca je u 67. minutu zamenio Lukas Leiva.