Fudbaleri Lacija poraženi su na svom terenu od Milana 3:0 u 30. kolu Serije A i tako se značajno udaljili od titule.

Odbrana Rimljana kapitulirala je već u 23. minutu kad je Čalhanoglu prelepim udarcem sa oko 20 metara pogodio sam rogalj gola domaćina.

Deset minuta kasnije Radu je igrao rukom u svom šesnaestercu, a priliku da sa bele tačke udvostruči vođstvo iskoristio je Ibrahimović.

Treći pogodak bio je delo Rebića na dodavanje Bonaventure u 59. minutu.

Poraz Lacija i trijumf Juventusa nad Torinom uticali su na razliku imeđu prvoplasiranog i drugoplasiranog tima Serije A, pa izabranici Simonea Inzagija šest kola pre kraja imaju sedam bodova zaostatka.

Srpski reprezentativac Sergej Milinković-Savić igru je napustio u 67. minutu sa bolnom grimasom na licu, a zamenio ga je Anderson.