Kada Sergej Milinković-Savić ima dan, Lacio ne mora da brine. Pobeda je zagarantovana. Gubili su Rimljani, baš kao i u prošlom kolu protiv Kaljarija, ovoga puta od Verone, ali je maestralni Srbin golom i asistencijom doprineo potpunom preokretu 5:1 (1:1).

Nebeskoplavi su kasno opet ušli u formu, kada je trka za Skudeto sa Juventusom već izgubljena.

Loše su otvorili meč u „gradu ljubavi“. Pogodio je Ambrabat iz penala u 38. minutu, da bi u petom minutu sudijske nadoknade prvog dela igre, takođe s penala gol postigao Ćiro Imobile.

Nerešenim rezultatom otišlo se na odmor.

Nastavak je doneo čak četiri pogodka, a sva četiri u mreži domaćina.

Upravo je Sergej Milinković Savić u 56. minutu doneo prednost Laciju. Iz velike udaljenosti je uputio direktan udarac iz slobodnog udarca, lopta je zakačila jednog od igrača Verone, promenila pravac i završila u mreži.

Samo šest minuta kasnije, Sergej se našao u ulozi asistenta, progirao je Koreu i Lacio je imao ogromnih 3:1 u gostima.

Do kraja susreta u listu strelaca se još dva puta upisao Ćiro Imobile, kompletirajući het-trik.

Italijan sada ubedljivo vodi u trci za najboljeg strelca Serije A, s obzirom na to da je s nova tri gola stigao do brojke 34, dok drugoplasirani Kristijano Ronaldo na svom kontu ima 30 pogodaka.

Posle ubedljvog trijumfa 5:1 nad Veronom za koju je srpski reprezentativac Darko Lazović odigrao 90 minuta, tim Simeonea Inzagija se i dalje nalazi na četvrtoj poziciji sa 75 bodova, koliko ima i trećeplasirana Atalanta.

Zanimljiv meč odigrali su Roma i Fjorentina, „vučica“ je pobedila golovima Veretua iz penala, dok je za „ljubičaste“ bio precizan srpski reprezentativac Nikola Milenković.