Fudbaleri Bolonje pobedili su na svom terenu Leće rezultatom 3:2 (2:1), u 36. kolu Serije A.

Bolonja je posle uvodnih pet minuta igre na „Renato Dal’Ari“ imala dva gola prednosti. Prvo je u drugom minutu pogodio iskusni Rodrigo Palasio, a na 2:0 je povisio Roberto Sorijano.

Gosti su do kasnim golom u sudijskoj nadoknadi prvog dela smanjili rezultat na 2:1. Mankosu je pogodio.

Nastavak je doneo rasterećenu igru Lećea, koja je krunisana novim golom u mreži tima Siniše Mihajlovića. Ovoga puta pogodio je Falko.

Ponovo je besan kao ris bio srpski stručnjak, čija ekipa neretko zna da prokocka i po dva gola prednosti,

Ipak, ovoga puta im se fortuna osmehnula u sudijskoj nadoknadi. Musa Berou bio je heroj, postigavši pogodak za pobedu u 93. minuutu.

Bolonja je 10. na tabeli italijanskog prvenstva sa 46 bodova.

Leće ima 32 boda, na 18. je mestu i pred ispadanjem je iz Serije A.