Fudbaleri Barselone doživeli su novi udarac u borbi za titulu prvaka Španije pošto su na gostovanju Selti u Vigu, u susretu 32. kola La Lige odigrali nerešeno, 2:2.

U 32. rundi Katalonci su izašli bodovno izjednačeni sa Realom, ali Mesi i drugovi neće biti zadovoljni bodom sa gostovanja Selti, jer su do 88. minuta imali pobedu u džepu.

Tada je Jago Aspas izveo slobodan udarac sa ivice kaznenog prostora, šutirao je nisko, pored živog zida i pogodio desni donji ugao gola Barselone, pored uspavanog golmana Ter Štegena koji uopšte nije reagovao.

Barselona je povela golom Luisa Suaresa u 20. minutu, posle prekida koji je izveo Mesi, Urugvajac je loptu zahvatio glavom i skrenuo je u mrežu.

Pet minuta kasnije Fjodor Smolov je posle dobre kontre i prodora Jokušlua rutinski zatresao mrežu da bi tandem Mesi – Suares ponovo stupio na scenu u 67. minutu.

Odlično su iskombinovali u kaznenom prostoru Selte, Suares je bio precizan i činilo se da će tim Kikea Setijena uspeti da dođe do bodova, ali koštao ih je taj prekid u finišu.

Pre Selte i Barselone, igrali su Atletik Bilbao i Majorka, domaćin je na „San Mamesu“ slavio sa 3:1.

Raul Garsija je u 16. minutu iz penala doneo prednost Atletiku, da bi osam minuta kasnije Ohijer Sanset pogodio za 2:0.

Ante Budumir je golom iz penala u 70. minutu dao nadu gostima, ali u poslednjem minutu, Asijer Viljalibre je postigao treći gol za Bilbao i time rešio sve dileme oko pobednika.