Utakmicama 34. kola završeno je takmičenje u ovoj sezoni Bundeslige. Na kraju, bilo je rafalno, postignuta su čak 34 pogotka, a čini se da ja najveći dobitnik ovog kola Verder.

U prvenstvu Nemačke je dosta toga bilo rešeno još ranije, Bajern je osvojio novu titulu, a dilema je bila hoće li u Ligu šampiona Bajer Leverkuzen ili Borusija Menhengladbah, te ko će u Ligu Evrope iz kvalifikacija, Volfsburg ili Hofenhajm.

Na dnu, vodila se bitka za 16. poziciju koja vodi u plej-of za opstanak u Bundesligi, Verder je pobedom od 6:1 protiv Kelna osvojio bodove spasa, dok će se pored Paderborna u Cvajtu preseliti Fortina Dizeldorf, koja je porazom od 3:0 u Berlinu od Uniona zapečatila svoju sudbinu.

Tako ih je Verder preskočio u poslednji čas i imaće poslednju priliku da opstane u eliti, ako pobedi u baražu trećeplasiranu ekipu iz Cvajte.

Kako god bilo, pored Bajerna, u Ligu šampiona idu Borusija Dortmund, Lajpcig i Borusija Menhengladbah, Bajer Leverkuzen i Hofenhajm će u Ligu Evrope, a Volfsburg do ovog takmičenja ide kroz kvalifikacije.

Verder je protiv Kelna bio goropadan, slavio je sa 6:1, a strelci za ekipu iz Bremena bili su Osako dva puta, Rašica, Fulkrug, Klasen i Sargent, dok je utešni gol za „jarčeve“ postigao Dreksler u 62. minutu.

Borusija iz Dortmunda je kod kuće poražena sa 0:4 od Hofenhajma, u čijim redovima je blistao strelac sva četiri gola, Hrvat Andrej Kramarić, koji je mrežu „milionera“ zatresao u 8, 30, 48. i 50. minutu.

Bajern je istim rezultatom slavio kao gost protiv Volfsburga, a strelci za šampionski tim bili su Kingsli Koman u 4, Kuzan u 37, Robert Levandovski u 72. iz penala i Tomas Miler u 79. minutu.

Svoje popodne imao je i novi napadač Čelsija, Timo Verner koji se od dresa Lajpciga oprostio sa dva pogotka u gostima protiv Augsburga u pobedi „bikova“ od 2:1.