Fudbaleri Krasnodara savladali su Ren 1:0 u 5. kolu Lige šampiona, dok je Lajpcig kao gost u Turskoj bio bolji od Bašakšehira 4:3 u pravom spektaklu.

Okršaj u Rusiji bio je i duel za selidbu u Ligu Evrope iz grupe E, jer su Čelsi i Sevilja sa po 10 bodova daleko ispred na tabeli i već mogu misle na osminu finala.

Krasnodar je došao do prvog, velikog trijumfa i sa četiri boda je na trećoj poziciji, koja na proleće vodi u drugo po jačini evropsko takmičenje, dok je Ren ostao poslednji sa jednim bodom.

Trenutak odluke odigrao se u 71. minutu kada je Berg na dugo dodavanje Martinoviča umakao odbrani gostiju i pogodio donji desni ugao za konačnih 1:0.

S obzirom na to da su isti rivali u Francuskoj odigrali 1:1, Krasnodar je sada u pol poziciji za Ligu Evrope, jer ima tri boda više pred poslednje kolo E grupe, u kojem će Rusi gostovati Čelsiju, a Ren dočekati Sevilju.

U grupi H, Lajpcig je u goleadi 4:3 odneo bodove sa gostovanja Bašakšehiru, u borbi za osminu finala. Ukupno ih sada ima devet, koliko i vodeći Mančester junajted, dok je PSŽ trećeplasirani sa šest, s tim da „sveci“ i „đavoli“ tek treba da se sastanu.

Bašakšehir u poslednjem kolu gostuje u Parizu i po svemu sudeći se oprostio i od Lige Evrope, dok će Lajpcig za kraj grupne faze dočekati Mančester junajted i zajedno sa PSŽ-om odlučivaće ko će među 16 najboljih, a ko u LE.

Bundesligaš je već u prvom poluvremenu najavio trijumf koji je umalo ispustio, pa opet uzeo u samoj završnici. Poulsen i Mukele su se pobrinuli da na semaforu zasija 0:2, ali je Kahveči u nadoknadi pred odlazak na predah prepolovio zaostatak.

Međutim, Dani Olmo je u 66. minutu zatresao mrežu turske ekipe, ali je Kahveči imao svoje veče. Ubrzo je opet smanjio prednost Lajpciga, da bi u 85. minutu kompletirao het-trik za 3:3. Činilo se konačnih, samo tako nije mislio norveški napadač Serlot, pa je u drugom minutu nadoknade postavio konačnih 4:3 za neverovatni nemački tim.