Stefani Frapar, sudija za istoriju Lige šampiona; Foto: EPA-EFE/ALESSANDRO DI MARCO

Mančester junajted potučen je do nogu u derbiju 5. kolo Lige šampiona sa Pari Sen Žermenom na svom "Old Trafordu" - 1:3 (1:1). Juventus je u Torinu rutinski izašao na kraj sa Dinamo Kijevom, a taj meč prvi put u istoriji elitnog takmičenja sudila je jedna žena.

Utakmica u kojoj bi moglo da bude golova svakako je okršaj Dortmunda i Lacija, u čijim redovima se posle oporavka od koronavirusa našao i Sergej Milinković-Savić, reprezentativac Srbije.

Ništa manje uzbuđenja neće biti ni na „Old Trafordu“, na koji je Pari Sen Žermen stigao samo s jednom namerom – da se osveti „đavolima“ za onaj šokantni poraz u Parizu (1:2).

Juventus ne bi trebalo i smelo da ima problema sa Dinamo Kijevom, identičan slučaj je i s Barselonom koja gostuje u Mađarskoj Ferencvarošu.

LIGA ŠAMPIONA, 5. KOLO

Sreda:

Bašakšehir – Lajpcig 3:4 (1:2)

(Kaveči 45+3, 72, 85 – Poulsen 26, Mukele 43, Olmo 66, Serlot 90+2)

Mančester junajted – PSŽ 1:3 (1:1)

(Rašford 32 -Nejmar 6, Markinjos 69, Nejmar 90+1)

Sevilja – Čelsi 0:4 (0:1)

(Žiru 7, 54, 74, 82)

90+5′ – GOTOVI SU SVI MEČEVI

90+3′ – KRAJ, I ISTORIJA U TORINU!

Juventus je rutinski izašao na kraj sa Dinamo Kijevom (3:0), a taj meč sudio je prvi ženski arbitar u istoriji elitnog takmičenja.

90+2′ – KRAJ U BELGIJI, ŠPANIJI I MAĐARSKOJ

Briž je s ubedljivih 3:0 „tukao“ Zenit, Barselona uživala u Mađarskoj (0:3), a Sevilja doživela debakl protiv Čelsija – 0:4.

90+1′ – NEMJAR STAVLJA TAČKU NA „I“

Sve je rešeno u Mančesteru. Brazilac Nejmar je golom krunisao prelepu kontru Pari Sen Žermena za nedostižnih 3:1 protiv Mančester junajteda.

90′ – MBAPE PORED STATIVE

Preko pola terena pretrčao je Kilijan Mbape, šutirao je, ali tih pored desne stative.

82′ – PENAL I GOL ZA ČELSI

Francuz Olivije Žiru stiže i do četvrtog gola na jednom meču Lige šampiona. Ovoga puta je pogodio iz penala. Horor noć za Sevilju.

80′ – SERGEJ ZAMENJEN

Srpski reprezentativac iz redova Lacija, koji se nedavno oporavio od koronavirusa, napustio je igru. Umesto njega ušao je Felipe Kaisedo.

U derbiju grupe Dortmund i Lacio i dalje igraju nerešenih 1:1.

80′- POGBA ZA DLAKU

Francuz je fudbalski, iz voleja, pokušao sa kapice, a lopta je pošla tik iznad prečke.

78′ – ERERA PREKO GOLA

Imao je Španac lepu priliku da sa 20 metara pogodi gol, posle dodavanja Nejmara, ali je bio neprecizan.

74′ – GOL U BELGIJI I ŠPANIJI

Briž razbija Zenit i vodi 3:0, identičan rezultat je na snazi i u Andaluziji, gde je Žiru protiv Sevilje stigao do het-trika.

70′ – FRED ISKLJUČEN

Brazilac je zbog deluje čistog starta s leđa nad Ererom dobio drugi žuti karton. Stajao je Fred pored aut linije i čekao VAR, ali nema pregleda video snimka zbog žutog kartona, tako da je morao pre vremena na hlađenje.

69′ – GOOOL! PSŽ VODI

Markinjos je bio najprisebniji u petercu Junajteda i uspeo je uz dosta sreće da provuče loptu ispod noge Davidu de Hei.

67′ – IMOBILE IZ PENALA!

Ćiro Imobile je pogodio sa 11 metara i doneo izjednačenje Laciju protiv Dortmunda u Nemačkoj 1:1.

66′ – GOOOL! JUVENTUS VODI 3:0!

Alvaro Morata pogotkom otklanja svaku dilemu oko konačnoh ishoda u Torinu. Juventus ima velikih 3:0 protiv Dinamo Kijeva.

Inače, meč u Torinu je ispisao istoriju fudbala, pošto je pravdu delila žena. To je prvi ženski sudija na meču Lige šampiona.

65′ – TUHEL MENJA

Leandro Paredes je izašao, umesto njega na terenu je Ander Erera, bivši fudbaler Mančester junajteda. Izašao je i Mojze Ken, ušao je Baker.

64′ – MARKINJOS POGAĐA PREČKU

Mančester junajted je taj koji vuče konce igre na „Teatru snova“, ali je PSŽ zapretio iz kontre, koja je završena prečkom Markinjosa.

58′ – PENAL ZA BRIŽ, A ONDA I GOL

Belgijanci imaju lepih 2:0 protiv Zenita, to je omogućio Vanaken preciznim udarcem sa 11 metara.

57′ – GOOOL! RONALDO STRELAC

Torinska „stara dama“ stiže i do drugog gola protiv Dinamo Kijeva – 2:0, egzekutor je Kristijano Ronaldo.

57′ – PREČKA KAVANIJA

Mogao je Urugvajac da donese prednost Mančesteru, ali je lopta pogodila prečku.

54′ – GOOOL! ČELSI VODI 2:0

Ponovo je kapitulirala obrana Sevilje, tim Frenka Lamparda sada ima prednost od dva gola. Strelac je ponovo Olivije Žiru.

49′ – MARSIJAL SE OBRUKAO

Entoni Marsijal je praktično bio sam „kod duh“, sa sedam metara je trebalo da pošalje loptu u mrežu koju mu je prosledio Rašford, ali je šutirao visoko iznad gola.

46′ – POČELA SU DRUGA POLUVREMENA

21.47′ – POLUVREMENA ŠIROM EVROPE

Nejmar je po završetku prvih 45 minuta otrčao kod sudije Orsata da se žali zbog starta Skota Mektominija.

45′ – GOOOL! DORTMUND VODI

Konačno pogodak na „Signal Iduna parku“ gde je domaćin preko Rafaela Gereira u samom finišu prvog poluvremena stigao do prednosti protiv Lacija.

43′ – MEKTOMINI ZGAZIO NEJMARA

Lako je Škotlanđanin mogao da bude isključen, samo da je sudija Orsato gledao VAR. Zgazio je namerno po članku Nejmara, dok je ležao na zemlji.

40′ – MBAPE PRAVO U RUKE DE HEI

Pokušao je brzonogi napadač „svetaca“ da ugrozi gol Junajteda, ali je njegov pokušaj lako zaustavio David de Hea.

33′ – BRIŽ STIŽE DO GOLA

Belgijanci su na svom terenu poveli preko De Ketelerea.

32′ – GOOOL MANČESTER IZJEDNAČIO!

Rašford je šutirao Kejlor Navas je krenuo u desnu stranu, lopta se odbila od Danila, promenila pravac i završila u mreži PSŽ – 1:1.

Gol je ipak pripisan Rašfordu, to je njegov treći gol protiv PSŽ.

28′ PENAL I GOL ZA BARSELONU

Ne „spušta nogu s gasa“ Kumanova četa, koji vodi rezultatom 3:0 u Mađarskoj. Strelac s bele tačke je Usman Dembele.

Bivši štoper Crvene zvezde Abraham Frimpong je skrivio kazneni udarac, koji je realizovao Francuz.

22′ – ŽUTI ZA FREDA

Sve se završilo javnom opomenom za Freda, kojem je sudija Orsato dao žuti karton zbog udaranja glavom Paredesa.

21′ – FRKA NA „OLD TRAFORDU“

Paredes je završio na travi posle okršaj sa Fredom, okupili su se igrači oba tima da se verbalno obračunaju, na sreću nije bilo fizičkog sukoba.

21′ – VODI JUVENTUS!

„Stara dama“ slomila je otpor Ukrajinaca, Federiko Kjeza je pogodio mrežu Dinamo Kijeva.

21′ – GOOOL! BARSELONA DUPLIRA PREDNOST

Katalonci su stigli do vođstva od 2:0, strelac je Bretvajt.

17′ – NEJMAROV ATRAKTIVAN POKUŠAJ

Brazilac je izuzetno raspložen ušao u meč. Pokušao je u padu da matira De Heu, ali je on bez problema uhvatio tu loptu.

15′ – GOOOL! GRIZMAN PRORADIO

Francuz je postigao prelep gol za vikend protiv Osasune, a sada je u istom ritmu „otvorio“ meč protiv Ferencvaroša, gde Barselona stiže do prednosti.

14′ – MIRUJU MREŽE U DORTMUND

Borusije i Lacio za sada vode bitku uglavnom na sredini terena.

7′ – VODI I ČELSI

Žiru je primio loptu desnom, prebacio na jaču levu nogu i u padu pogodio malu mrežu Alfonsa Vakasa.

6′ – GOOOL! Nejmar pogađa

Pari Sen Žermen je prveko svoje prve zvezde Brazilca Nejmara stigao do prednosti.

Posle nepunih šest minuta Nejmar je desnom nogom s desne strane rutinski matirao De Heu.

1′ – HAVERC ZAPRETIO

Već u prvom minutu londonski „plavci“ su mogli do gola, ali je Seviljin čuvar mreže, inače debitant, Vakas odlično intervenisao.

21.00 UTAKMICE SU POČELE

20.58′ – GUDELJ STARTER

Srpski reprezentativac Nemanja Gudelj našao se u startnoj postavi Sevilje za meč E grupe sa Čelsijem

20.48′ – SERLOT UTIŠAO TURSKU

Upravo su završena dva susreta koja su počela od 19 časova. Lajpcig je kao gost slavio protiv Bašakšehira u ludom meču sa čak sedam golova.

Gol odluke postigao je Serlot u 92. minutu, i na taj način je nemački tim stigao do sva tri boda rezultatom 4:3. Krasnodar je kao domaćin bio bolji od Rena, minimalnim rezultatom.

20.42′ – ZENITOVIH 11 ZA BRIŽ

20.35′ – DOBRO DOŠLI

Dobro veče i dobro nam došli u još jedan blog uživo. Uz Nova.rs možete da pratite dešavanja sa svih utakmica 5. kola Lige šampiona.