Fudbaleri Herte iz Berlina savladali su Šalke rezultatom 3:0 i time produžili agoniju kluba iz Gelzenkirhena.

Domaći tim poveo je preko Matea Genduzija u 36. minutu, da bi u 52. minutu Džon Kordoba postigao drugi gol na meču posle dodavanja Vladimira Daride.

Darida je u 74. minutu upisao još jednu asistenciju posle koje je Krištof Pjontek postigao četvrti gol u ligi ove sezone i postavio konačan rezultat.

Herta se posle četvrtog trijumfa u ligi nalazi na 12. mestu sa 16 bodova dok je Šalke i dalje poslednji i bez pobede od početka sezone.

Švajcarski stručnjak Kristijan Gros debitovao je na klupi Šalkea, ali to nije mnogo pomoglo ekipi iz Gelzenkirhena.

Šalke nije pobedio na poslednjih 30 utakmica u ligi i ukoliko u sledećem kolu ne pobede Hofenhajm, izjednačiće rekord Tasmanije Berlin koja je tokom šesdesetih godina prošlog veka nanizala 31 meč bez trijumfa u najjačoj nemačkoj ligi.