Fudbaleri Ajntrahta iz Frankfurta pobedili su Leverkuzeen rezultatom 2:1 u 14. kolu Bundeslige, dok je Union iz Berlina nastavio sa sjajnim rezultatima u tekućoj sezoni.

Ajntraht je od devetog minuta gubio sa 1:0 nakon pogotka Nadima Amirija, ali je Amin Junes izjednačio u 22. minutu.

Konačan rezultat bio je postavljen u 54. minutu kada je Edmond Tapsoba postigao autogol nakon centaršuta Daičija Kamade.

Filip Kostić odigrao je svoh 90 minuta za Ajntraht koji je ostao neporažen i na trećoj uzastopnoj utakmici u ligi.

Ekipa Adija Hitera ima samo dva poraza u tekućoj sezoni, ali čak osam nerešenih susreta zbog čega se trenutno nalazi na osmoj poziciji, sa četiri boda manje od mesta koje vodi u Ligu Evrope.

Leverkuzen je ostao drugi, ali bi mogao da sklizne na treće mesto ukoliko Lajpcig u večernjem terminu trijumfuje u Štutgartu.

Union Berlin je mimo svih očekivanja 2020. godinu završio u gornjoj polovini tabele, a novu godinu otvorili su trijumfom u Bremenu protiv Verdera, rezultatom 2:0.

Golovima Bekera i Avonjija, gosti iz prestonice su u prvih pola sata stekli prednost koju su sačuvali do kraja pa trenutno drže četvrto mesto sa 23 osvojena boda.

Union ima samo jedan poraz u prethodnih deset susreta u Bundesligi.

Miloš Veljković igrao je od 82. minuta za Verder koji je upiso šesti poraz ove sezone i trenutno je na 13. mestu sa 14 osvojenih bodova.

Bez bodova ostao je i Hofenhajm koji je na savom terenu poražen od Frajburga sa 3:1.

Gosti su već posle prvih 45 minuta otklonili sve dileme oko pobednika jer su vodili sa 3:0, a srpski repezentativac Mijat Gaćinović je šesti poraz svog kluba posmatrao sa klupe.