Fudbaleri Mančester sitija odigrali su izuzetan meč i sa ubedljivih 4:1 savladali Brajton u okviru 9. kola engleske Premijer lige nakon furioznog prvog poluvremena.

Brajton je duel sa Sitijem dočekao kao najprijatnije iznenađenje šampionata, s obzirom na to da su uprkos čak tri uzastopna remija pozicionirani na više nego visokom četvrtom mestu na tabeli Premijer lige.

Sa druge strane, Siti je igrao po sistemu toplo-hladno, pa je postojala nada da bi domaćin mogao i da iznenadi ekipu iz Mančestera.

No, ona je potrajala tek nešto više od pola sata.

U toku je bio 13. minut kada je Ilkaj Gundogan na asistenciju Bernarda Silve pogodio za 1:0 u korist gostiju. Nakon četvrt sata, Džek Griliš je odlično uposlio Fila Fodena, a on u 28. minutu povećao na 2:0, da bi tri minuta kasnije pas Gabrijela Žesusa pretvorio u velikih 3:0 u korist „građana“.

Tim rezultatom završeno je prvo poluvreme, a tokom drugog nije bilo uzbuđenja sve do 81. minuta i pogotka Aleksisa Mekalistera sa penala kojim su domaći prišli na dva gola minusa.

Ipak, u petom minutu nadoknade Rijad Marez je postavio konačnih 4:1 za veliku pobedu Sitija kojom su prišli Čelsiju na dva boda minusa (imaju 20), dok je Brajton sa 15 ostao četvrti, ali će šansu da ga preteknu imati Totenhem, Mančester junajted, Vest Hem, Everton, Arsenal, Vulverhempton, dok Brentfordu trijumf donosi poravnanje na tabeli sa ekipom koja sa razlogom nosi epitet hita dosadašnjeg toka engleske Premijer lige.

Premijer liga, 9. kolo

Arsenal – Aston Vila 3:1 (2:0)

(Parti 23, Aubamejang 45+6, Smit Rouv 56 – Remzi 82)

Čelsi – Norič 7:0 (3:0)

(Maunt 8, 85 penal, 90+1, Hadson-Odoi 18, Džjms 42, Čilvel 57, Alonso 62 autogol)

Kristal Palas – Njukasl 1:1 (0:0)