Inter ove sezone igra najbolji fudbal u Italiji i to potvrđuju iz kola u kolo.

Sada su na neverovatan način dobili derbi protiv Rome nakon preokreta rezultatom 4:2 i nastavili svoj pohod ka tituli.

Inter je poveo, Roma preokrenula, da bi gosti iz Milana napravili još jedan preokret i na kraju zasluženo osvojili sva tri boda. Gosti iz Milana poveli golom 36-godišnjeg veteran Frančeska Aćerbija u 17. minutu.

Nakon svega 11 minuta je izjednačio još jedan odbrambeni igrač, Đanluka Manćini. Centrirao je Lorenco Pelegrini, a 1.90 visoki italijanski reprezentativac izdigao se i udarcem glavom „zakucao“ loptu iza leđa Švajcarca Jana Zomera – 1:1.

Do kraja poluvremena potpun preokret u režiji Stefana El Šaravija. Ponovo je asistent bio sjajni Lorenco Pelegrini.

Tim Simonea Inzagija zaigrao je mnogo bolje posle pauze, a u prvi plan iskočio je Markus Tiram. Francuski napadač je za sedam minuta postigao dva gola – prvi na dodavanje Matea Darmjana, dok je drugi pripisan kao autogol Špancu Anhelinju, novajliji iz Galatasaraja za – 2:3.

Konačan rezultat postavio je u četvrtom minutu nadoknade fantastični Alesandro Bastoni.