Reims Olympique Lyon Foto:Laurent SANSON / imago sportfotodienst / Profimedia

Novi poraz Liona.

Fudbaleri Liona doživeli su novi poraz u francuskoj Ligi 1 i trenutno su zakucani za dno tabele ovog šampionata sa samo dva boda. Bolji od njih, na svom terenu je bio Rems rezultatom 2:0.

Maršal Muntesi doneo je prednost domaćoj ekipi golom u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena na asistenciju Japanca Džunje Ita, da bi konačan rezultat postavio Junis Abdelhamid u 71. minutu.

Ovim porazom, nastavili su se veliki problemi za Lion. Sedmostruki šampion Francukse doživeo je peti poraz od starta sezone uz samo dva remija i bez pobede. Iako ova ekipa slovi za jednu od kvalitetnijih na papiru u francuskom šampionatu, s obzirom na zvezde koje imaju u timu poput Aleksandera Lakazeta, Korentana Tolisoa, Nikolasa Taljafika, za sada nikako nije opravdala tu ulogu.

Rems je, s druge strane, jedno od najprijatnijih iznenađenja u Francuskoj ove sezone. Ova ekipa trenutno je treća na tabeli sa 13 bodova.