Fudbaleri Reala iz Madrida savladali su Sevilju na gostovanju rezultatom 1:0 u 12. kolu španske Primere.

Zvanični šampion stigao je do važnih bodova u 55. minutu kada je fudbaler Sevilje Bono postigao autogol čime je prekinut niz Reala od tri uzastopna poraza u ligi.

Real se posle šeste ovosezonske pobede nalazi na trećem mestu sa šest bodova manje od Atletika i utakmicom više.

Sevilja je trenutno peta sa 16 osvojenih bodova, a srpski reprezentativac Nemanja Gudelj igrao je od 64. minuta za domaći tim, dok Luke Jovića nije bilo u protokolu kraljevskog kluba.

Pobedu je, uoči gradskog derbija sledeće nedelje, upisao i Atletiko koji je u drugom poluvremenu slomio otpor Valjadolida i golovima Lemara i Ljorentea slavio sa 2:0. „Jorgandžije“ će makar do nedelje uveče držati prvo mesto na tabeli gde sada imaju dva boda više i utakmicu manje od Real Sosijedada.

U prvom susretu kola, Levante je na svom terenu savladao Hetafe sa 3:0 u utakmici na kojoj je pokazano deset žutih i dva crvena kartona, oba za gostujući tim.