Sjajan meč "krajlevskog kluba".

Fudbaleri Rela Madrida savladali su Atletik Bilbao rezultatom 2:0 u utakmici 1. kola španske Primere.

Madriđani su do prednosti u Baskiji stigli preko Rodriga u 28. minutu, da bi najveće pojačanje Reala u ovom prelaznom roku, Džud Belingem, pogodio za 2:0 osam minuta kasnije.

Real je tako na najbolji način zaopčeo novu sezonu i iskazao nameru da se bori za titulu.

Ipak, Madriđani su doživeli i jedan ozbiljan udarac, pošto je Eder Militao, štoper i jedan od najboljih igrača tima, doživeo tešku povredu početkom drugog poluvremena zbog čega je u suzama napustio igru.

Takođe, Madriđanima je ovo bila prva utakmica po odlasku Karima Benzeme iz kluba, ali i nakon teške povrede Tiba Kurtoe, zbog kog je mrežu čuvao rezervni golman Andrej Lunjin.