Karim Benzema slavi prvi gol Reala, Foto: EPA-EFE/Ballesteros

Fudbaleri Real Madrida pobedili su Sevilju sa 2:1 u jednom od derbija vrha tabele u Primeri.

Real je preokrenuo protiv Sevilje u 15. kolu španskog prvenstva i to na krilima Brazilca Vinisijus Žuniora.

Sevilja je povela u 12. minutu posle dobrog udarca Rafe Mira, koji je pogodio glavom posle centaršuta Akunje.

Karim Benzema je u 32. minutu izjednačio rezultat na 1:1, a David Alaba je imao šansu za preokret i pre gola Vinisijusa.

Austrijanac svoju priliku u drugom poluvremenu nije iskoristio, Vinisijus je u 87. minutu poslao loptu u ćošak gola Sevilje za 2:1.

Real posle ove pobede ima 33 boda i sada se izdvojio na vrhu tabele u odnosu na Atletiko Madrid, sa četiri boda viška, dok Sevilja na četvrtom mestu ima 28 bodova.

Inače, „Jorgandžije“ su u nedelju upisale pobedu nad Kadizom 4:1, a strelci za Atletiko bili su Lemar u 56, Grizman u 70, Korea u 76. i Kunja u 86. minutu.

Jedini pogodak Kadiza bio je veoma čudan pogodak Lozana, koji je šutnuo loptu u visokom luku i ona je ušavši uz stativu u malu mrežu, uspela da prevari Jana Oblaka.