Fudbaleri Napolija pobedili su na svom terenu ekipu Lacija sa 4:0, u meču 14. kola italijanske Serije A.

Iste večeri svoj meč su odigrali i Roma i Torino, a tim Žozea Murinja je minimalnim rezultatom slavio na Olimpiku.

Napoli je poveo golom Pjotra Zjelinskog u sedmom minutu, da bi zatim dva gola postigao Dris Mertens u 10. i 29. minutu.

Konačan rezultat postavio je Fabijan Ruiz u 85. minutu. Srpski fudbaler Sergej Milinković-Savić igrao je za Lacio do 61. minuta.

Napoli sada na prvom mestu ima 35 bodova, tri više od drugoplasiranog Milana, dok Lacio na osmom mestu ima 21 bod. U sledećem kolu Napoli gostuje Sasuolu, a Lacio dočekuje Udineze.

Kada je reč o meču Rome i Torina, jedini gol je postigao Tami Abraham u 32. minutu.

Ceo meč za gostujući tim odigrali su srpski golman Vanja Milinković-Savić i vezni igrač Saša Lukić.

Roma je peta na tabeli Serije A sa 25 bodova, dok je Torino na 13. mestu sa 17 bodova. Tim iz Rima u narednom kolu gostuje Bolonji, a Torino dočekuje Empoli.