Luka Modrić i Tibo Kurtoa sprečavaju gol Betisa

Fudbaleri Real Madrida su odigrali nerešeno 0:0 sa ekipom Betisa u okviru 32. kola španske lige.

Madriđani su novim nerešenim rezultatom dodatno smanjili šanse za titulu, pošto sada za gradskim rivalom Atletikom zaostaju dva boda, uz meč više koji ima Real.

Ekipa Betisa se dobro branila i nije dozvoljavala Realu ozbiljne prilike u prvom delu. Najbliži golu je bio Rodrigo koji je sredinom prvog poluvremena odlično šutirao, ali je bivši golman Barselone Klaudio Bravo sjajnom paradom sprečio pogodak.

Real je u drugom poluvremenu bio opasniji, pa je Rodrigo u 56. minutu imao za čim da žali, nakon što je njegov udarac zaustavila prečka.

Nedugo potom, Bravo je još jednom sjajno intervenisao, kada je sprečio Luku Modrića da dovede domaće u vođstvo.

Do kraja meča je solidnu priliku imao i Marselo, ali je Brazilac nije iskoristio, i Betis je uspeo da se odbrani.

Ovaj rezultat odgovara i Barseloni koja pobedom može da se izjednači sa Realom uz meč manje koji je imala pre ovog kola.

Fudbaleri Valensije i Alavesa odigrali su 1:1, u jednoj od utakmica 32. kola.

Poveo je Alaves golom Džona Guidetija u 84. minutu, da bi izjednačenje Valensiji doneo Hoze Gaja golom u 89. minutu.

Valensija je 14. sa 36 poena, dok je Alaves sa 31 bodom na 16. mestu.

Elče – Valjadolid 1:0 (1:0)