Fudbaleri Real Madrida osvojili su 35. titulu prvaka Španije u subotu popodne, pobedom nad Espanjolom 4:0.

Oni su sve dileme rešili na svom stadionu, jer imaju 81 bod, 17 više od drugoplasirane Sevilje i 18 od Barselone.

Barsin gradski rival nije mogao da učini šampionsku trku zanimljivijom, pa je tim Karla Ančelotija, četiri kola pre kraja i matematički otklonio sve dileme.

Marselo je postao najtrofejniji fudbaler „kraljevskog kluba“ u istoriji, prestigavši Paka Genta sa 24 trofeja. Gento ima 23.

Blizu mu je i Karim Benzema, koji je do sada pokupio čak 21 trofej u dresu madridskog giganta. Veliki dan je ovo bio i za Luku Modrića, koji je sa 18 pehara postao peti najtrofejniji, dok je prvak sa Realom postao i naš Luka Jović.

„Blankosi“ su već u prvih pola sata meča sa Espanjolom pokazali koliko žele da pobede i overe titulu, iako im je bio dovoljan i remi.

Marijano Dijaz je u 13. minutu pogodio stativu, a onda je u 23. solidno skočio, ali neprecizno šutirao glavom.

Prethodno je u dresu Espanjola pretio Raul de Tomas, da bi posle 33 minuta, Real poveo.

Luka Modrić je postao jedan od najtrofejnijih u istoriji najvećeg kluba, Foto: EPA-EFE/CHEMA MOYA

Dobro je čuvao Marselo loptu na levoj strani pored kaznenog prostora, pronašao je rupu između igrača Espanjola i proigrao je Rodriga.

Rodrigo je povukao loptu udesno, namestio se i pogodio po zemlji donji ugao za 1:0.

Već u 36. minutu je Marijanu stotinku pred šut lopta skinuta sa noge u dobroj prilici.

Ono što njemu nije pošlo za nogom, uspelo je Rodrigu u 44. minutu. Dijaz je zaustavio igrača Espanjola pred šesnaestercem, Rodrigo je odneo loptu i pogodio rutinski za 2:0.

Do poluvremena se konsultovala VAR soba zbog potencijalnog penala za goste, ali najstrože kazne zbog igranja rukom ipak nije bilo, pa je Real u nastavku opuštenije mogao da nastavi pohod ka tituli.

Već u 55. minutu titula je overena kod notara jer je Marko Asensio pogodio na asistenciju Kamavinge za 3:0.

Zakucao je loptu u dalji ugao gola Dijega Lopeza, kome ni ovog puta nije bilo spasa.

Marselo je postao najtrofejniji u istoriji, Foto: EPA-EFE/CHEMA MOYA

Espanjol je do 65. minuta imao nekoliko dobrih šansi, ali se Real dobro branio, a Lukas Vaskez je u 65. minutu otklonio opasnost sa gol-linije.

Vaskez je u 70. minutu gađao pored stative posle dodavanja Karima Benzeme, dok je Francuz samo minut kasnije proigrao u kontri Iska za lagani gol sa 12 metara.

Umesto da bude 4:0, sudija je pozvao VAR i opravdano poništio pogodak jer je jedan igrač Reala smetao Lopezu kod šuta Iska.

Real je ipak postigao četvrti gol, a Karim Benzema je u 80. minutu samo nastavio da rešeta za 4:0 posle dodavanja Vinisijusa.

Ostatak meča je protekao u nešto mirnijem tempu, jer je sve bilo rešeno, mada je Espanjol u 87. minutu probao da dođe bar do počasnog gola.

U tome nije uspeo, pa je Real potpunom dominacijom, četiri utakmice pre kraja samo potvrdio ono što se već naslućivalo.

BONUS VIDEO: Tadić penalom u 90. minutu doneo pobedu Ajaksu