Fudbaleri Reala izgubili su od Espanjola rezultatom 2:1, u 8. kolu La Lige, a asistent kod jedinog gola Madriđana bio je rezervista Luka Jović.

Novi bolan šamar dobili su izabranici Karla Ančelotija, jer su vezali drugi poraz u svim takmičenjima, posle onog koji im je opalio Šerif senzacijom u Ligi šampiona.

Ujedno, Real nije pobedio tri utakmice zaredom, jer je pre gostovanja Espanjolu i duela sa Moldavcima, odigrao nerešeno 0:0 sa Viljarealom kod kuće.

Espanjol je novo iznenađenje po Madriđane najavio golom De Tomasa u 17. minutu, dok je Vidal povisio na 2:0 po isteku sat vremena.

I ovaj put je Ančeloti ostavio Luku Jovića na klupi i šansu mu dao kada je već bilo 2:0, ušao je u 62. minutu umesto Modrića i brzo uneo živost.

Srpski napadač je poslao dugu loptu i asistirao Karimu Benzemi koji je mogao samo da ublaži poraz Reala u Barseloni i da postavi konačnih 2:1.

Ujedno, Real je izgubio na gostovanju u La Ligi prvi put još od novembra 2020. godine kada je Valensija slavila 4:1 na svom terenu. Time je prekinut rekordan niz od 18 mečeva Madriđana bez poraza na gostovanju u prvenstvu, koji su ostvarili u još dva navrata – 1997. i 2016. godine.