Paris Sen Žermen je uzbudljivom meču savladao Strazbur rezultatom 4:2 u okviru drugog kola prvenstva Francuske.

Za domaće nije debitovao Leo Mesi, a pored njega u kombinaciji za sastav nije bio ni Nejmra, ali je PSŽ uspeo da osvoji tri boda.

Iako je posle prednosti od 3:0 na poluvremenu delovalo da goste očekuje potpuna katastrofa, u jednom trenutku se sve zakomplikovalo pa smo bili blizu velike senzacije.

Međutim, domaćin se pribrao i uz crveni karton za Strazbur izbegao da napravi veliki kiks.

Seriju golova je otvorio Mauro Ikardi već u trećem minutu, da bi Mbape u 25. minutu duplirao prednost.

Dva minuta kasnije je već bilo 3:0, kada je Julijan Draksel postigao i treći gol za PSŽ.

To nije demoralisalo Strazbur koji već na startu drugog dela preko Kevina Gamiera smanjuje zaostatak, da bi golom Ažorke u 64. minutu uneli dramu u utakmicu.

Bilo je jasno da Strazbur neće moći do velikog iznenađenja kada je 81. minutu drugi žuti karton dobio Aleksander Điku.

To je PSŽ znalački iskoristio i preko Sarabijeu 86. minutu postavio konačan rezultat.

U prvom meču dana je šampion Lil doživeo katastrofu na svom terenu nakon što je izgubio rezultatom 4:0 od Nice.