Fudbaleri Dinama na meču protiv Valura; Foto: Marko Lukunic/PIXSELL

Dinamo iz Zagreba nije dozvolio senzaciju, pa je pobedom u revanšu nad ekipom Valura iz Rejkjavika od 2:0 ukupnim rezultatom 5:2 prošao u naredno kolo kvalifikacija za Ligu šampiona, dok je Borac iz Banjaluke ispao od Kluža (ukupno 4:3) nakon što je primenjena poslednja promena pravila.

Dinamo je prvi meč u Zagrebu dobio sa 3:2, pa je na Island otišao sa strepnjom, ali je ona nestala nakon golova Ivanušeca u 31, odnosno Oršića u 89. minutu utakmice za ukupnih 5:2 i plasman u naredno kolo kvalifikacija.

Fudbaleri Borca iz Banjaluke završili su takmičenje u kvalifikacijama za Ligu šampiona pošto su u revanš meču savladali Kluž sa 2:1, ali su u ukupnom skoru imali gol manje, 4:3.

Banjalučani su nakon poraza od 3:1 u Rumuniji stigli do 2:0, kada je na scenu stupilo novo pravilo UEFA. Naime, od sezone 2021/2022 više ne važi pravilo gola u gostima, pa je umesto prolaska Borca meč ušao u produžetke tokom kojih nije bilo golova sve do 118. minuta, kada je Kipčiju raspalio sa preko 20 metara i doneo Klužu prednost.

Fudbaleri Borca su, nakon što se situacija na terenu smirila usled burne reakcije domaće publike, imali dva kornera, ali nisu uspeli da postignu gol koji bi meč uveo u penale.

Borac će takmičenje nastaviti u kvalifikacijama za Ligu konferencija, dok će Kluž igrati protiv Linkolna sa Gibraltara.

Golove za domaći sastav postigli su Vranješ u 60. i Moraitis četiri minuta kasnije.

Pored Kluža prolaz dalje obezbedili su Flora iz Estonije pobedom od 3:0 (5:0 ukupno) nad Hibernijansom sa Vlaste, Malme je ukupnim rezultatom 2:1 bio bolji od Rige, Linkoln je sa ogromnih 5:0 iznenadio Folu Eš, Šerif iz Moldavije je protiv albanske Teute slavio sa 1:0 za 5:0 u dvomeču, Priština je doživela drugi poraz od Ferencvaroša za ukupnih 6:1, Mura je nakon 1:0 u revanšu Škedniji dala pet golova, Helsinki je u Podgorici pregazio Budućnost sa 4:0 (ukupno 7:1), dok je Slovan iz Bratislave poražen na gostovanju Šamrok Roversu u Irskoj, ali je pobeda od 2:0 iz prvog meča bila dovoljna.