Fudbaleri Voždovca pobedili su Rad rezultatom 2:0 (0:0) u utakmici odigranoj na Banjici. Prethodno su u premijernom meču 29. kola Superlige remizirali Proleter i Javor - 2:2 (1:1).

Javor je poveo u 17. minutu golom Filipa Pavišića, a izjednačio je Dušan Joković u 44. minutu. Novo vođstvo gostima doneo je Nikola Petković golom u 56, a konačan rezultat postavio je Milan Mirosavljev u 70. minutu.

Proleter je posle devetog remija u Superligi 10. na tabeli sa 30 bodova. Javor je nastavio niz bez pobede, 10. put je odigrao nerešeno i zauzima 13. mesto na tabeli sa 25 bodova.

„Zmajevi“ s Voždovca nastavili su seriji dobrih rezultata u domaćem prvenstvu, upisavši i treći vezani trijumf. Poslednjeplasirani Rad se dobro držao u prvih 45 minuta, ali je u nastavku Stefan Hajdin pogodio mrežu „građevinara“.

Konačnih 2:0 za goste postavio je Dragan Stoisavljević u 79. minutu.  Rad je ostao na 15. poziciji, dok je Voždovac posle ovog trijumfa na sedmom mestu.