Veliki trijumf "vučice".

Fudbaleri Rome savladali su Real Sosijedad sa 2:0 u prvoj utakmici osmine finala Lige Evrope i tako napravili veliki korak ka plasmanu među osam najboljih, a sjajan meč odigrao je Nemanja Matić.

„Vučica“ je do prednosti stigla preko Stefana El Šarafija, koji je asistenciju Tamija Abrahama dočekao u kaznenom prostoru i u 13. minutu pogodio za 1:0, da bi konačnih 2:0 na asistenciju Paula Dibale postavio Maraš Kumbula nakon što je sjajno odreagovao posle kornera.

Nemanja Matić je na terenu proveo čitavih 90 minuta, i pružio jednu od najboljih partija sezone. Doskorašnji reprezentativac Srbije gospodario je veznim redom, iz napada u napad dovodio saigrače u poziciju da ugroze gol rivala, u odbrani maestralno „zatvarao“ sve što je mogao, pa je tim iz San Sebastijana ostao bez ozbiljnije prilike da ugrozi gol rivala.

Sjajna partija Matiću je donela naslov igrača utakmice, dok je na zvaničnom nalogu Rome nazvan gladjatorom:

U ostalim utakmicama prvog „prozora“ Bajer iz Leverkuzena je savladao Ferencvaroš na svom terenu 2:0, Sporting i Arsenal su u Lisabonu odigrali nerešeno, 2:2, dok je Union iz Berlina protiv Rojal Uniona remizirao u goleadi, 3:3.