Fudbaleri Ajntrahta savladali su u gostima Hertu 3:1 u okviru 2. kola Bundeslige, a susret je osim rutinskog trijumfa obeležila i povreda Filipa Kostića.

Srpski fudbaler zbog povrede je napustio igru već u 15. minutu. Detalji vezani za zdravstveno stanje Kostića još nisu objavljeni, međutim rani izlazak povod je za brigu Ljubiše Tumbakovića, selektora Srbije pred duel sa Norveškom.

Uprkos izostanku ofanzivca kojeg je zamenio Cuber, Ajntraht je poveo u 30. minutu golom Silve iz jedanaesterca.

Portugalac je načeo domaćina, a samo sedam minuta kasnije Dost je udvostručio prednost.

Sve dileme razrešio je Rode u 71. minutu, a utehu berlinskom timu doneo je autogol Hinteregera u 78. minutu.

Ajntraht posle dva kola ima četiri boda, dok je Herta ostala na tri osvojena na premijeri.