Natho Partizan

Fudbaleri Partizana eliminisali su moldavski Sfintul u 2. kolu kvalifikacija za Ligu Evrope u produžetku (1:0).

Izabranici Aleksandra Stanojevića su uz znatno više muke nego što se očekivalo stigli do narednog kola, a gol odluke postigao je Natho iz jedanaesterca koji je iznudio Lutovac u 104. minutu.

Dugo su Moldavci stvarali glavobolje vicešampionu Srbije disciplinovanom defanzivom. Ruku na srce, živce partizanovcima kidali su i ofanzivci crno-belih na čelu sa Sadikom koji su neretko pravili potez više i tako traćili šansu za šansom.

Trajala je agonija Partizana sve do 14. minuta prvog produžetka u kojem je rezervista Lutovac oboren na drugoj stativi prilikom borbe za jednu od dugih lopti sa levog boka. Estonski arbitar Fišer, posle konsultacije sa linijskim sudijom pokazao je na belu tačku, a Natho je iz jedanaesterca rutinski zatresao mrežu.

Naredni rival crno-belih na internacionalnom putu biće belgijski Šarlroa.

Sfintul – Partizan 0:1 (0:0, 0:0)

Stadion: Zimbru.

Sudija: Juri Frišer (Estonija).

Strelac: Natho iz jedanaesterca u 104. minutu.

Sfintul: Kalansea, Ojog, Novicov, Smirnov, Svinarenko, Sanja, Plamadela, Slivka, Močulijak (od 86. Gecev), Mandrisenko, Volkov (od 57. Istrati).

Partizan: Stojković, Miljković, Ostojić, Vitas, Urošević, Stevanović (od 63. Stevanović), Zdjelar, Natho, Asano (od 94. Lutovac), Suma (od 110. Šćekić), Sadik (od 78. Matić).

120+4′ Kraj utakmice. Sfintul – Partizan 0:1!

120+4′ Žuti karton za Matića

110′ Nova izmena Partizana

Suma je ustupio mesto Šćekiću.

Izvanredan start TSC

U trenucima dok Partizan trasira put ka pobedi u Moldaviji, TSC je počeo svoj duel i već vodi 2:0 golovima Milićevića u 11. i Duronjića u 14. minutu.

106′ Počeo je drugi produžetak

105′ Kraj prvog produžetka

104′ GOL! Natho – 0:1!

Izraelac je iskoristio jeanaesterac koji je prethodno iznudio Lutovac i konačno načeo Moldavce.

94′ Lutovac u igri

Krilni fudbaler je zamenio Asana i odmah izborio korner, ali ni posle ovog prekida nije bilo konkretne pretnje.

91′ Počeo je prvi produžetak

90+3′ Kraj drugog poluvremena. Slede Produžeci!

Partizan nije uspeo da materijalizuje incijativu tokom 90 minuta, pa će pokušati da utisak popravi u produžecima i spreči iznenađenje.

86′ Nastavlja se agonija crno-belih

Asano je pokušao petom, ali je poslao loptu preko gola.

80′ Matić ne koristi šansu utakmice

Našao se centarfor crno-belih sam pred golmanom, gostiju, ali je potom napravio potez više i dozvolio protivničkim štoperima da se vrate na svoje pozicije i otklone opasnost.

78′ Sadik izlazi zbog povrede

Centarfor Partizana zbog povrede napušta teren. Zamenio ga je Matić.

Sadik Partizan

76′ Nikog da prosledi loptu u gol

Miljković je glavom spustio loptu u peterac domaćina, ali nije bilo nikog da je prosleddi u gol. Asano je bio najbliži lopti, ali mu je nedostajao bar još korak.

74′ Korner za Partizan

Sadik je izborio novi u nizu udaraca iz ugla za goste.

66′ Natho pored gola

Bio je u prilici Izraelac da stavi na muke Kalansea, ali je sa 18 metara gađao preko gola.

64′ Marković u igri

Lazar Marković je zamenio Filipa Stevanovića i preselio se u špic uz Sadika.

62′ Ponovo bez završnog udarca

Miljković je poslao loptu sa desnog boka, ali su defanzivci Sfintula lako otklonili opasnost.

57′ Prva izmena domaćina

Strati je zamenio Volkova. Umesto napadača ušao je najbrži igrač Sfintula.

48′ Suma spoljnom pored gola

Sadik je uposlio Sumu koji je spoljnim delom stopala pokušao da pošalje loptu u dalji ugao, ali je udarac završio pored gola.

46′ Počelo je drugo poluvreme

Stevanović je posle samo 30 sekundi uputio šut u okvir gola, ali pravo u golmana Kalansea.

45+2′ Kraj prvog poluvremena

Urošević Partizan

45+1′ Žuti karton Slivki

Asano je demonstrirao brzinu i primorao čuvara da nedozvoljenim potezom zaustavi rivala.

44′ Sadik u ofsajdu

Fenomenalno proigravanje Natha, ali je Sadik bio u nedozvoljenoj poziciji.

42′ Asano van okvira gola

Nova u nizu šansi za Partizan. Asano je gađao iskosa sa desnog boka, ali van okvira gola.

37′ Sadik promašuje stopostotnu šansu

Našao se golgeter Partizana sam pred golom rivala, ali je gađao pravo u golmana.

33′ Umalo autogol Zdjelara

Zdjelar Partizan

Mogli su Moldavci da povedu bez konkretne šanse. Močulijak je poslao oštru loptu sa levog boka, a Zdjelar nespretno reagovao i stavio na muke Stojkovića.

27′ Ne jenjava pritisak Beograđana

Asano i Stevanović prave probleme odbrani Sfintula, ali ne uspevaju da konkretizuju inicijativu.

22′ Prva pretnja Moldavaca

Pokušali su igrači Sfintula iz velike udaljenosti da ugroze Stojkovića, ali je golman Partizana bio na mestu.

15′ Ofanziva Partizana

Srpski predstavnik diktira tempo, dok su Moldavci u potpunosti fokusirani na defanzivu. Najbolji pokazatelj je da su domači igrači samo jednom prešli na polovinu Beograđana.

6′ Drugi korner crno-belih

Novi prekid pred golom Sfintula nije doneo konkretnu pretnju.

3′ Ostojić preti posle kornera

Natho je izveo udarac iz ugla. Najviši pred golom domaćina je bio Ostojić, ali je glavom gađao pravo u golmana.

1′ UTAKMICA JE POČELA

18.37 – Vitas: Važno da pobedimo

Fudbaler Partizana Uroš Vitas rekao je da očekuje fizički zahtevnu utakmicu.

„Čeka nas fizićki zahtevna utakmica. Najvažnije je da Partizan pobedi, a stvarno nije važno kako. Samo želim da Partizan prođe i učinićemo sve da se to desi“, rekao je Vitas.

18.06 – Stanojević: Kontre oružje Moldavaca

Aleksandar Stanojević, trener Partizana, istakao je da su njegovi izabranici spremni za susret i osvrnuo se na kvalitete rivala.

„Dobro su postavljeni, imaju izuzetan kontranapad i tranziciju i mislim da je to segment u kom mogu da nam naprave problem. Nećemo da se nameštamo prema protivniku, želimo da igramo ofanzivnije“, rekao je Stanojević.

17.45 – Suma od starta i to kao špic

Partizan

Aleksandar Stanojević pružio je šansu očekivanoj jedanaestorici igrača. Ponovo je među stativama Stojković, koji ne brani na domaćoj pozoirnici zbog pravila o bonusima, a šansu umesto Markovića dobio je Suma koji će igrati u špicu sa Sadikom.

Sfintul: Kalansea, Ojog, Novicov, Smirnov, Svinarenko, Sanja, Plamadela, Slivca, Močulijak, Mandrisenko, Volkov.

Partizan: Stojković, Miljković, Ostojić, Vitas, Urošević, Stevanović, Zdjelar, Natho, Asano, Suma, Sadik.