U okviru subotnjeg programa Premijer lige odigrano je pet utakmica 22. kola, a najviše pažnje privukao je meč između Aston Vile i Mančester junajted.

Vila i Junajted su remizirali rezultatom 2:2, a debi iz snova za ekipu Stivena Džerarda imao je Filipe Kutinjo.

„Crveni đavoli“ su poveli sa 1:0 već u šestom minutu golom Bruna Fernandeša,a isti igrač je udvostručio prednost svog tima sredinom drugog poluvremena.

Međutim, ključnu izmenu Džerard je napravio u 68. minutu kada je umesto Sansona u igru uveo Kutinja, koji je nedavno došao na pozajmicu iz Barselone.

Do kraja utakmice Kutinjo je najpre sudelovao u golu Džejkoba Remzija u 77. minutu, a samo četiri minuta kasnije je i sam pogodio mrežu za konačnih 2:2.

Junajted je sedmi na tabeli sa 32 boda nakon 20 utakmica, dok je Vila 13. sa 23 osvojena boda.

Fudbaleri Sautemptona poraženi su na gostovanju Vulverhemptonu sa 3:1.

Vulvsi su poveli preko Himeneza, koji je bio precizan sa penala u 37. minutu. Prednost je u drugom poluvremenu povećao Konor Kodi, da bi Vord-Praus dao nadu „svecima“ prelepim pogotkom iz slobodnog udarca u 84. minutu.

Sve dileme oko pobednika rešio je Adama Traore golom u nadoknadi vremena.

Sautempton se nalazi na 12. poziciji, dok je Vulverhempton na osmom mestu i boriće se za evropska takmičenja naredne godine.

Osim ta dva meča, treba pomenuti da je Norič savladao Everton sa 2:1, dok su Njukasl i Votford remizirali 1:1.

Ranije tokom dana, Mančester siti je golom De Brujnea pobedio Čelsi na svom terenu sa 1:0 i sada ima 13 bodova prednosti u odnosu na prvog pratioca u borbi za titulu.