Srpski fudbaleri Sergej Milinković-Savić i Saša Lukić bili su asistenti u pobedama Lacija i Torina nad Salernitano, odnosno Sampdorijom.

Lacio je u gostima Salernitani slavio ubedljivo sa 3:0, a strelac dva gola bio je Čiro Imobile.

Italijanski napadač bio je strelac dvaput već u prvih deset minuta, pa se već tada moglo reći da je Lacio blizu pobede.

Srpski reprezentativac Sergej Milinković-Savić imao je asistenciju za prvi gol Italijana.

U nastavku utakmice Lazari je postavio konačan rezultat, kada je u 66. minutu pogodio na asistenciju Felipea Andersona.

Lacio je ovom pobedom došao do šeste pozicije sa 35 bodova nakon 22 odigrane utakmice. Salernitana je poslednja sa 11 osvojenih bodova i preti joj ispadanje iz lige.

Pre Lacija, pobedu na gostovanju upisao je i Torino. On je nakon preokreta sa 2:1 savladao Sampdoriju.

Domaćin je poveo golom Kaputa u 18. minutu, ali je do kraja poluvremena rezultat poravnao Singo.

Pobednički gol postigao je Belgijanac Denis Prat, a asistenciju je imao naš reprezentativac Saša Lukić.

Saša Lukić golom hteo da prekine crnu seriju Torina, ali je Lacio pobedio 4:3

Torino je tokom celog meča bio bolji rival, sa većim posedom lopte (63 odsto) i više šuteva ka golu (20 prema 11).

Ovom pobedom Torino je „isplivao“ na deveto mesto sa 31 bodom, dok je Sampdorija na 15. mestu sa 20 bodva, ali i pet utakmica bez pobede.