Košarkaši Partizana savladali su SC Derbi u Morači u okviru 16. kola ABA lige rezultatom 93:83.

Crno-beli su se mučili tokom cele utakmice, ali su na kraju bili pribraniji u neizvesnoj završnici. Partizan je tako došao do četvrte vezane pobede u 2022. godini.

Nejefikasniji u ekipi crno-belih bio je Kevin Panter sa 17 poena, a odličan je bio i Dalas Mur sa 15 poena.

Kod domaćina istakli su se Kenan Kamenjaš sa 20 poena i 12 skokova i Džastin Edvards sa 18 poena i pet skokova.

Partizan je sada prvi na tabeli sa skorom od 13 pobeda i dva poraza, dok je SC Derbi na 10. poziciji sa skorom 5-9.

Beogradski tim je otvorio utakmicu sa tri promašaja, ali je Lesor uspeo da upiše poene nakon ofanzivnog skoka.

Mučili su se i jedni i drugi u uvodnim minutima, a jedan od retkih lepih poteza izveo je Lesor kada je zakucao.

Pred kraj prvog perioda raspucale su se obe ekipe, Megi je bio fenomenalan za SC Derbi, pa je vezao dve trojke, dok je Ledej pogodio prvu za crno-bele.

Prvu deonicu koševima pod faulom zatvorili su Panter i Smailagić, dok su se na drugoj strani na Megija nadovezali pogoci Slavkovića i Baćovića za vođstvo SC Derbija – 24:22.

Neizvesnost je vladala i tokom drugog perioda, a razigrao se Gregor Glas, koji je pogodio dva važna šuta sa poludistance. Na drugoj strani, efikasan je bio Edvards, koji je pogađao i za dva i za tri poena.

Koprivica je imao atraktivno blokadu, a na nju se nadovezao Dalas Mur pogotkom za tri poena.

Studentski centar je nakon tajm-auta bio agresivan na ofanzivnom skoku, za koji crno-beli nisu imali rešenja.

Dobro poluvreme za crnogorsku ekipu kompletirao je Kamenjaš pogotkom uz faul i na pauzu se otišlo sa rezultatom 43:41 za SC Derbi.

Drugo poluvreme su takođe bolje otvorili domaći, ali je Mur vezao pet poena, nakon čega je Avramović pogodio iz kontre za izjednačenje (54:54).

Najveći problem za crno-bele bio je defanzivni skok, pa je SC Derbi u tom segmentu pravio veliku razliku. Edvards je upisao pet poena na kraju trećeg perioda, a pogađali su još i Megi i Ivanović. Glas je pogodio jendu trojku iz tri pokušaja, pa je pred poslednji period crnogorska ekipa imala šest poena prednosti – 67:61.

Na startu poslednjih deset minuta Studentski centar je napravio dva faula u napadu, nakon čega je Edvards dobio i tehničku.

Avramović i Panter su iskoristili momentum i pogodili dve trojke, kojima su crno-beli poveli – 68:67.

Predvodnik domaće ekipe u poslednjem periodu bio je iskusni plejmejker Pavličević, a odličan je bio i Kamenjaš.

Sa druge strane odlični su bili Mur i Panter, a kada je bilo najpotrebnije Ledej je pogodio trojku, kojom je Partizan došao do ključnog vođstva – 86:82.

Nakon toga usledile su serije slobodnih bacanja i sa obe strane, a pobedu Partizana potvrdio je Avramović trojkom nekoliko sekundi pred kraj za konačnih 93:83.

Studentski centar – Partizan 83:93 (24:22, 19:19, 24:20, 16:32)

Dvorana: Morača (Podgorica). Sudije: Tomislav Hordov, Josip Radojković, Denis Hadžić

Studentski centar: Megi 10, Pavličević 10, Ivanović 2, Slavković 13, Hadžibegović 2, Starovlah 2, Vujisić, Baćović 4, Edvards 18, Ilić 2, Kamenjaš 20, Bujukčangaz.

Partizan: Panter 17, Ledej 12, Avramović 14, Koprivica 2, Smailagić 4, Mur 15, Glas 9, Lesor 12, Trifunović 3, Madar 5.

Četvrta četvrtina:

KRAJ! Pobeda Partizana 93:83

39′ Partizan odličan kad je najpotrebnije!

Panter je pogodio sa penala dvaput, a nakon dobre odbrane Ledej je pogodio trojku – 86:82.

38′ Dramatična završnica – 82:81 za SC Derbi

Mur pogađa kada je najpotrebnije – prvo trojka onda duga dvojka. Međutim, Kamenjaš je odgovorio sa četiri vezana poena. Ledej je promašio, a Pavličević je pogodio nakon prodora kroz sredinu.

36′ Igra se koš za koš – 76:76

Panter je pogodio nakon skoka u napadu, a Koprivica je zakucao u narednom napadu. SC Derbi je izjednačio nakon ofanzivnog skoka. Poene su potom razmenili Ledej i Kamenjaš.

34′ Koprivica podelio atraktivnu blokadu, SC Derbi opet vodi – 72:70

Pavličević je iskusno iznudio faul i pogodio dva bacanja. Madar je iz okreta pogodio težak šut, ali je potom napravio nepotreban faul. Koprivica je u međuvremenu podelio još jednu atraktivnu blokadu.

32′ Dva faula u napadu za SC Derbi, pa onda i tehnička – 68:67 za Partizan

Avramović je pogodio trojku, a Panter je bio precizan nakon tehničke greške i dva faula u napadu za SC Derbi. Promašio je Edvards polaganje, a Panter je iz polukontre naskočio i pogodio za tri poena.

Treća četvrtina:

30′ Partizan u problemu – 67:61

Edvards je upisao još pet poena, a precizni su bili i Megi i Ivanović. Za Partizan je samo Glas pogodio trojku, ali je i promašio dva šuta.

27′ Veliki problemi na defanzivnom skoku za crno-bele – 59:58 za SC Derbi

Edvards je poentirao nakon ofanzivnog skoka. Ledej je promašio dvaput zaredom, a Lesor je bio snažan pod obručem za dva laka poena. Panter je napravio nesportski faul, ali Edvards nije bio precizan sa penala. Međutim, Pavličević je nakon lepog driblinga pogodio za tri poena.

25′ Tajm-aut za domaće – 54:54

Avramović je položio u kontri za izjednačenje.

24′ Mur smanjio prednost – 54:52

Mur je vezao trojku i poene iz kontre, pa je Partizan ponovo u egalu.

22′ Loša odbrana Partizana – 52:44

Slavković i Kamenjaš ne dozvoljavaju crno-belima da povedu. Za Partizan sa linije slobodnih bacanja bili su precizni Avramović i Lesor. Slavković je pogodio trojku i Obradović mora da traži tajm-aut.

Druga četvrtina:

20′ SC Derbi vodi nakon prvog poluvremena – 43:41

Trifunović je pogodio samo jedno od dva slobodna bacanja. ali je Kamenjaš bio precizan pod faulom.

18′ Muči se Partizan sa defanzivnim skokom – 41:40 za SC Derbi

Nekoliko puta je Partizan morao da brani druge napade domaćina. Mur i Avramović su pogodili nakon prodora, ali je Edvards odličan u dresu domaćina.

16′ Fenomenalni Koprivica i Mur – 36:33 za Partizan

Ilić je pogodio dva penala nakon promašenog zakucavanja. Avramović je na drugi obruč veoma elegantno pogodio. U odbrani odličan je bio Koprivica, pošto je lupio snažnu blokadu, a u npadu je Mur pogodio svoju prvu trojku večeras.

15′ Prvi tajm-aut na utakmici

Bio je Partizan nespretan sa loptom nekoliko napada zaredom, pa je Obradović morao da zatraži kratak predah – 31:31.

14′ Glas sve pogađa!

Pogodio je Slovenac iz veoma teške situacije za izjednačenje – 29:29.

12′ Neizvesnost se nastavlja – 27:26 za Partizan

Glas je nastavio gde je stao u prvom periodu, pa je još jednom pogodio sa poludistance. Baćović je ponovo doneo prednost svom timu, ali je Madar pogodio trojku.

Prva četvrtina:

10′ Izuzetno efikasna prva četvrtina – 24:22 za SC Derbi

Partizan je dvaput pogađao uz faul, preko Pantera i Smailagića. Precizan sa poludistance bio je i Glas, ali su na drugoj strani pogađali Megi, Slavković i Baćović.

7′ Raspucale se obe ekipe

Ledej je postigao prvu trojku na utakmici, ali je Lesor u sledećem napadu napravio faul. Kamenjaš je pogodio nakon ofanzivnog skoka, a Megi je pogodio trojku. Prednost crno-belima doneo je Trifunović, ali je Megi uzvratio trojkom – 17:15 za SC Derbi.

5′ Kakvo zakucanje Lesora!

Lesor je upisao već šest poena. Za SC Derbi pogodio je Slavković uz faul, a zatim je bio precizan i sa penala – 10:9 za crno-bele.

4′ Partizan ne može da se odlepi – 6:6

Panter je konačno pronašao put do koša, dok je Kamenjaš vezao četiri poena za ponovno izjednačenje.

2′  Vezani promašaji za Partizan – 2:2

Vezao je Partizan dva promašaja na startu, ali je Lesor upisao prve poene nakon ofanzivnog skoka. Uzvratio je Starovlah lakim polaganjem, a potom je Panter još jednom promašio.

1′ Počela je utakmica