Predrag Rajković; Foto: Srđan Stevanović/Starsport

Predrag Rajković, golman Remsa i reprezentacije Srbije obično brani veoma dobro za svoj tim, ali je u nedelju napravio dva kiksa.

On se nije najbolje snašao sa presingom domaćeg Lila u meču 20. kola francuske Lige 1, u 48. minutu, što je kasnije vodilo ka porazu Remsa 1:2.

Rajković je dodao loptu Moretu Kasami na 20 metara od svog gola, a 22-godišnji vezista se okliznuo i izgubio je.

Žonatan Bamba je pokupio loptu, namestio se i sa dvadesetak metara šutirao, a „kifla“ je prošla pored nemoćnog Rajkovića i savladala ga za 1:1.

Rems je pre toga vodio od 36. minuta kada je strelac bio Arber Zeneli. Od lošeg ka gorem za Rems krenulo je u prvom minutu nadoknade.

Kanađanin Džonatan Dejvid je tada iskoristio odbitak posle nesigurne odbrane Rajkovića i postavio konačan rezultat utakmice.

Rajković je posle udarca igrača Lila iz kontre sa više od 20 metara, po zemlji morao bolje da reaguje, ali su i igrači Remsa morali bolje da brane kontru domaćih.

Rems je ostao bez bodova, pa je sa 21 osvojenim do sada na 15. mestu Lige 1, dok se Lil bori za čelo tabele sa Pari Sen Žermenom jer na drugom mestu ima 42 boda – isto koliko i Parižani.