Fudbaleri Milana poveli su protiv Crvene zvezde 2:1 iz čudnog jedanaesterca koji je u 61. minutu izveo Teo Ernandez.

Sudija Tasos Sidiropulos je posle konsultacije sa VAR sobom potvrdio odluku o penalu dosuđenom zbog faula Radovana Pankova na Ernandezu, mada se ne vidi najbolje da li je kontakta stvarno bilo.

Zavisi od ugla iz kog se gleda, ali čini se kao da je Ernandez krenuo da pada neposredno pre kontakta sa defanzivcem Zvezde koji je jedino rukama možda zakačio igrača Milana.

Čim je Teo pao, odmah se okrenuo ka sudijama, Sidiropulos nije imao dilemu i iz VAR sobe je dobio potvrdan odgovor.

Posle dve odluke u korist crveno-belih i dva poništena gola Milana iz prvog poluvremena, sudije iz VAR sobe su signalizirale da su videle kontakt Pankova i Ernandeza i da je to za najstrožu kaznu.

Ernandez je sam i preuzeo odgovornost da izvede penal, pucao je u donji desni ugao gola Milana Borjana, čuvar Zvezdine mreže se bacio u drugu stranu i to je bilo 2:1 za „rosonere“.

Da podsetimo, italijanski klub je poveo u 42. minutu autogolom Pankova, a onda je Alesio Romanjoli igrao rukom u 52. minutu, pa je Zvezda tada penalom izjednačila na 1:1.