Fudbaleri Partizana savladali su Proleter rezultatom 3:1 u okviru 23. kola Superlige Srbije.

Trijumfom nad Proleterom Partizan je stigao do 16. prvenstvene pobede i tako iskoristio remi Crvene zvezde u Inđiji da se najvećem rivalu uoči večitog derbija približi na 11 bodova zaostatka.

POVEZANE VESTI

Mrežu gostiju je načeo Lazar Marković u 7. minutu, a već u 23. je Matić prvencem u crno-belom dresau trasirao put Parnog valjka ka novom slavlju.

Dva gola vođstva doprinela su da četa Sava Miloševića u nastavku rasterećeno i rutinski privede meč kraju, a sve dileme po pitanju pobednika u potpunosti je otklonio pogodak Miletića u 88. minutu. Na kraju, u prvom minutu sudijske nadoknade gosti su stigli do počasnog pogotka koji je bio delo Balabanovića.

Novi izazovi Partizan i Proleter očekuju već u nedelju kad crno-beli gostuju Crvenoj zvezdi, a Novosađani dočekuju Mačvu.

Partizan – Proleter 3:1 (2:0)

Stadion: Stadion Partizana. Sudija: Milan Ilić.

Strelci: Marković u 7, Matić u 23. i Miletić u 88. za Partizan, a Balabanović u 90+1. minutu za Proleter.

PARTIZAN: Stojković – Miletić, Vitas, S. Pavlović, Brežančić – Zdjelar, Šćekić – Marković (od 46. F. Stevanović), Natho (od 46. L. Pavlović), Asano (od 76. Lakčević) – Matić.

PROLETER: Petrić – Tanasin, Andrejević (od 82. Lukašević), Joković, Mitrović – Pejić, Radinović – Šćepanović (od 65. Novaković), Vesić (od 65. Balabanović), Karaklajić – Rušević.

KRAJ UTAKMICE!

90+1′ Balabanović za utehu gostiju – 3:1
Balabanović je uputio udarac sa ivice šesnaesterca i postigao utešni pogodak za Proleter.

88′ Gol! miletić overava pobedu Partizana – 3:0
Brežančić je poslao loptu pred gol gostiju gde je Petrić loše reagovao i prosledio je do Miletića koji je rutinski zatresao mrežu.

82′ Treća izmena gostiju
Kapiten Proletera Andrejević je ustupio mesto Lukaševiću.

79′ Rušević promašio ceo fudbal
Lopta je u šesnaestercu Partizana posle karambola stigla do Ruševića koji je promašio i propustio priliku da ugrozi Stojkovića.

76′ Poslednja izmena za Partizan
Lakčević je u igri umesto Asana.

75′ Nova javna opomena
Žuti karton za Radinovića zbog povlačenja Stevanovića.

65′ Dvostruka izmena gostiju

Izašao je Šćepanović, a ušao Novaković. Takože Vesić je mapustio igru, a umesto njega je na terenu Balabanović.

59′ Lazar Pavlović preko prečke
Odlično je mladi rezetvista Partizana šutirao sa oko 20 metara, ali tik preko prečke.

56′ Bravura Stevanovića
Hitri ofanzivac je posle nekoliko atraktivnih driblinga uputio udarac koji je izblokiran.

46′ Počelo je drugo poluvreme
Partizan je ušao u nastavak susreta sa dve promene. Na terenu je Lazar Pavlović umesto Natha, a Filip Stevanović umesto Lazara Markovića.

45′ Kraj prvog poluvremena
Partizan je rutinski stigao do dva gola prednosti na početku utakmice. Marković je načeo rivala, a vođstvo je udvostručio Matić.

45′ Žuti karton Andrejevića
Andrejević je zbog starta nad Asanom sa leđa dobio žuti karton.

38′ Šćepanovič neprecizno
Proleter je zaigrao nešto otvorenije. Plod spuštenog garda bila je polušansa Šćepovića koji je šutirao veoma neprecizno.

30′ Nova šansa za crno-bele
Asano je poslao loptu sa levog krila pred gol gostiju, ali je Matić bio „kratak“ te nije uspeo da je preusmeri u mrežu.

23′ Prvenac Matića – 2:0!
Odlično je napadač Partizana istrčao po levom boku, izbegao ofsajd zamku i stigao do lopte pre Petrića. Iako je gađao iskosa sa leve strane rutinski je udvostručio prednost.

13′ Žuti karton Ruševiću
Anes Rušević je grubo startovao na Brežančića zbog čega je zaradio javnu opomenu.

7′ Gol za Partizan! Marković – 1:0!
Natho je izveo prekršaj sa levog boka. Odbijena lopta je stigla do Markovića koji je sa ivicešesnaesterca pogodio malu mrežu za rano vođstvo ekipe Sava Miloševića.

6′ Stopostotna šansa za goste
Rušević je izbegao ofsajd zamku i našao se sam pred Stojkovićem. Iz veoma izgledne šanse poslao je loptu pored gola.

4′ Partizan diktira tempo
Crno-beli su agilniji tim u uvodnim minutima. Prekršaj nad Matićem bio je povod da se domaći igrači presele u šesnaesterac Proletera, ali Natho nije poslao upotrebljiv centaršut.

1′ Utakmica je počela!

SASTAVI – Debituje Vitas!

Savo Milošević se odlučio da šansu od prvog minuta pruži Urošu Vitasu. Zimska akvizicija crno-belih dobila je priliku da debituje večeras u Humskoj.

PARTIZAN: Stojković – Miletić, Vitas, S. Pavlović, Brežančić – Zdjelar, Šćekić – Marković, Natho, Asano – Matić.

PROLETER: Petrić – Tanasin, Andrejević, Joković, Mitrović – Pejić, Radinović – Šćepanović, Vesić, Karaklajić – Rušević.

Fudbaleri Partizana će u okviru 23. kola Superlige dočekati Proleter. Motivisani da se posle remmija sa TSC-om vrate na pobednički kolosek, crno-beli će ugostiti Proleter koji je trenutno 11. klub u domaćem šampionatu.