Dugo je Andrija Živković tražio sreću u Benfiki. Nije je našao, pa je ovog leta prešao u PAOK...

Sudbina je htela da se dva kluba sastanu u meču trećeg kola kvalifikacija za Ligu šampiona, u kojem je srpski internacionalac čekao šansu sa klupe.

Dobio je u 66. minutu. A onda je golom u 75. minutu solunskim crno-belima širom otvorio vrata plej-ofa Lige šampiona, pošto ih prethodno, Janulis odškrinuo u 63. Gostima iz Lisabona je slaba uteha bio gol Silve u 4. minutu nadoknade vremena za konačnih 2:1.

Grčkom timu, čiji je golman Živko Živković, rival na poslednjem stepeniku do grupne faze Lige šampiona biće Krasnodar, s kojim će odigrati dvomeč. Pobednik će u evropsku elitu, a poraženi u grupnu fazu Lige Evrope.

Ostanak u Evropi tokom jeseni obezbedio je i kijevski Dinamo koji je golovima Rodrigeza (49. minut) i Šaparenka (86) poslao Alkmar u plej-of Lige Evrope, dok će ukrajinski tim igrati dvomeč za plasman u glavni žreb Lige šampiona sa Gentom koji je golovima Dorša (36. minut) i Jaremčuka (57) pobedio Rapid Filipa Stojkovića.