Biće žestoko do samog kraja u Superligi

Fudbaleri TSC-a i Vojvodine remizirali su rezultatom 1:1 u jednom od najuzbudljivijih mečeva 29. kola Superlige Srbije.

U prvom poluvremenu fudbalska predstava bila je daleko od sjajne, ali je Petar Ratkov bio strelac vodećeg gola za TSC u 17. minutu.

Prava drama viđena je u nastavku, kao i veći broj prilika na obe strane. Luka Ilić je mogao da reši pitanje pobednika, ali je promašio u situaciji jedan na jedan sa golmanom, tačnije pogodio je samo stativu.

Vojvodina je izjednačila u 90. minutu, pošto je u svom šesnaestercu Ćalušić krajnje nespretno reagovao i u želji da ispuca loptu pogodio sebe u ruku. Sudija Trifković je posle pregleda snimka pokazao na penal, koji je vrlo mirno u izjednačenje pretvorio Uroš Nikolić.

Kraj drami tu nije bio. Posle novog prekida, lopta je došla do Aranđela Stojkovića koji je pogodio gol Vojvodine. Pogodak je u prvi mah priznat, ali se potom oglasila VAR soba. Gol je poništen zbog minijaturnog ofsajda što je, poput penala za novosadsku ekipu, izazvalo buru na terenu.

Ipak, do poslednje sudijskog zvižduka nije bilo promene rezultata, pa je TSC nešto nezadovoljniji napustio teren.

Vojvodina je sada peta sa 51 bodom, šest manje od Partizana koji je četvrti, dok je TSC drugi sa 59 poena, 20 manje od prvoplasirane Zvezde.

Ranije tokom dana Čukarički je na krilima Mohameda Badamosija pobedila Javor u Ivanjici sa 2:1, dok je Radnički 1923 bio bolji od imenjaka iz Niša sa 1:0.